Horoskop Panna – znak zodiaku

Horoskop Panna

Horoskop Panna: 23 sierpnia – 22 września (23 sierpnia - 24 września)*

Poznaj tajemnice swojej duszy za pomocą astrologii. Odkryjesz w ten sposób rzeczy, które dotąd były ci nieznane. Wystarczy szybki wgląd w horoskop, by poprawić jakość swojego życia. Nie pozwól, by szczęście i sukces umknęły ci sprzed nosa.

Zodiakalna Panna uwielbia porządek. Całe jej życie jest posortowane i poukładane w szufladkach, szafkach i na półkach. Wszystko ma swoje miejsce i nie może być inaczej. Nic więc dziwnego, że Panna często zajmuje się magazynami, archiwami czy bibliotekami. Ona po prostu kocha układać i pilnować porządku.

Horoskop Panna

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Panny jest inteligentny i uwielbia zgłębiać różne dziedziny wiedzy. Przechowuje w głowie ogrom informacji na wszelakie tematy. W dodatku wszystkie dane ma starannie poukładane niczym w wielkim, wirtualnym katalogu. Umysł Panny pracuje trochę podobnie do encyklopedii, dzięki czemu może zaskakiwać otoczenie ogromną wiedzą.

Co więcej Panna umiejętnie korzysta z posiadanych informacji. Ona nie tylko kataloguje, ale i analizuje oraz wyciąga konkretne wnioski. Potrafi w praktyce korzystać z dobrodziejstw własnego umysłu i robi to niezwykle umiejętnie. Dzięki temu może odnieść sukces w wielu dziedzinach. Wystarczy, że którąś wybierze, a z pewnością pokaże, na co ją stać.

Zodiakalna Panna jest przy tym na tyle drobiazgowa, że zauważy szczegóły, które innym mogą łatwo umknąć. Czasami przygląda się sprawie z przesadną uwagą, ale zwykle procentuje to bardziej rzetelnym przygotowaniem do działania. Każdy szef powinien mieć kogoś takiego jak Panna w swoim zespole. Warto jednak zaznaczyć, że nadmierny perfekcjonizm nie zawsze jest zaletą. W przypadku Panny może przerodzić się w chorobliwy pedantyzm i analizowanie każdej kwestii aż do bólu.

Cechy charakteru zodiakalnej Panny

Zalety: racjonalna, efektywna, przenikliwa, uważna, inteligentna, perfekcjonistyczna; odznacza ją skrupulatność oraz zamiłowanie do porządku.

Wady: zrzędliwa, pedantyczna, krytykancka, nietolerancyjna, konserwatywna, czepia się szczegółów.

Jedną z najważniejszych cech charakteru zodiakalnej Panny jest zamiłowanie do porządku. W jej domu nie znajdziemy ani jednego pyłku kurzu, a wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Pedantyczność Panny sprawia, że całe jej życie jest poukładane. Tutaj nie ma miejsca na chaos i nieprzewidywalne zdarzenia. Panna uwielbia sprzątać, układać, sortować – krótko mówiąc, pilnować ładu i porządku.

Zodiakalna Panna to idealistka. Wierzy w możliwość stworzenia doskonałego świata i ludzi. Sama również pragnie taka być, więc ciągle nad sobą pracuje. Nieustannie rozwija swoje umiejętności, szlifuje talenty – ona po prostu musi sprostać swoim wymaganiom. A trzeba przyznać, że są one niemałe. Być może dlatego Panna drobiazgowo przygotowuje się do każdego zadania, jakie przed sobą postawi. Rozważa argumenty, szuka błędów we własnym rozumowaniu i doskonali projekt tak długo, aż uzna go za doskonały. Wtedy nadchodzi czas realizacji. I zwykle wszystko udaje się... perfekcyjnie.

Z powodu skrywanej nieśmiałości Panna jest często postrzegana przez otoczenie jako osoba nudna i zbytnio sformalizowana. W oczach innych ludzi wydaje się typowym urzędasem czepiającym się męczących szczegółów. Choć Panna potrafi rozmawiać na wiele tematów, często grozi jej zbytnie zagłębianie się w mało fascynujące elementy swojej wiedzy. Coś, co dla Panny wydaje się niezwykle interesujące, dla innych jest nijakie.

Horoskop Panna: Miłość

Panna otacza się twardą skorupą i nie jest łatwo przebić się do jej serca. Źródło tej defensywnej postawy znajdziemy w niskim poczuciu własnej wartości oraz braku akceptacji siebie. To dość paradoksalne, ponieważ Panna uważa siebie za mądrzejszą od innych. Jednocześnie jednak posiada tak wielkie wymagania w stosunku do samej siebie, że nigdy nie umie się w pełni zadowolić. Odgradza się więc emocjonalnie od otoczenia i przez większość życia czuje się wyobcowana.

Miłość to uczucie, które zodiakalna Panna wynosi na piedestał. Jest idealistką i wierzy, że gdzieś istnieje dla niej partner doskonały. To będzie z pewnością rycerz w lśniącej zbroi, który przybędzie na ognistym rumaku swego pożądania, żeby... zabrać Pannę do idealnego świata. Trudno sprostać takim oczekiwaniom, więc Panna zwykle późno wstępuje w związek małżeński. Chyba że ma niebywałe szczęście w miłości.

Dowiedz się więcej: Jaka jest Panna w miłości?

Panna – zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Panna, Koziorożec.
Interesujący związek: Bliźnięta, Rak, Skorpion, Ryby.
Przeciętnie, ale rokuje: Waga.
Mało zrozumienia: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.

Horoskop Panna: Finanse

W kwestiach finansowych zodiakalna Panna zawsze postępuje z najwyższą ostrożnością. Nie lubi ryzykować i raczej wybierze bezpieczne obligacje lub konto oszczędnościowe niż ryzykowne inwestycje. Zbyt dokładnie wszystko analizuje, więc nie wychodzi jej szybkie reagowanie na zmiany zachodzące na rynku. Ilekroć więc przyjdzie jej podejmować decyzję biznesową, musi mieć całkowitą pewność, że nie straci swoich pieniędzy.

Panna o wiele bardziej ceni sobie finansową stabilizację niż nawet najwspanialszą – a ryzykowną – okazję do zrobienia wielkiego interesu. Jako że Panna nie lubi wydawać pieniędzy, trudno będzie przekonać ją do inwestowania oszczędności w jakiekolwiek ryzykowne instrumenty finansowe. Również na własne rozrywki Panna niechętnie wydaje pieniądze. Najwięcej satysfakcji odczuwa, widząc rosnące zasoby na koncie bankowym. Im więcej cyferek, tym lepiej. W życiu Panny te cyferki znaczą więcej niż jakiekolwiek inne dobra materialne.

Horoskop Panna: Praca

Trudności, jakie ma Panna w pracy, wynikają zazwyczaj z jej dokładności. Wszystko pragnie przeanalizować i zaszufladkować, więc szybkość nigdy nie będzie jej mocną stroną. Nic dziwnego, że tak bardzo lubi pracować w swoim tempie i najchętniej wybiera zawód, w którym nikt nie będzie jej niepotrzebnie poganiał. Mając swobodę w analizowaniu danych, zaczyna odnosić coraz większe sukcesy, a z czasem pokonuje wszystkich rywali.

Osoba urodzona pod znakiem Panny, w głębi serca uważa się za mądrzejszą od większości ludzi. Nawet przełożonych traktuje czasami nieco protekcjonalnie, co nieodmiennie powoduje konflikty. Niestety inteligencja nie idzie w parze z umiejętnością udźwignięcia odpowiedzialności. Panna nie potrafi rządzić. Po prostu nie czuje się swobodnie, będąc u steru, toteż wybiera raczej inne stanowiska. Woli być doradcą prezesa niż samym prezesem. Lubi borykać się z intelektualnymi wyzwaniami i pracować dla cudzego dobra, więc idealnie nadaje się do roli szarej eminencji.

Panna chciałaby mieć wolną rękę w swojej pracy. Wybiera często wolny zawód i świadczy usługi dla różnych klientów zamiast pracować przez lata w jednej firmie. Panna nie chce czuć się uwiązana. W dodatku, jako specjalista w konkretnej dziedzinie, może żądać za swoją pracę odpowiedniej zapłaty. Lubi być sowicie wynagradzana za swoje wysiłki, więc z pewnością świetnie będzie się czuła w roli specjalisty do wynajęcia.

Najodpowiedniejszy zawód

Zawody związane z wiedzą i jej przekazywaniem są idealne dla Panny. Nauczyciel, naukowiec lub lekarz są zajęciami, które przyniosą każdej Pannie dużo satysfakcji. Również zawody wymagające precyzji, jak zegarmistrz lub rzemieślnik, będą dla Panny odpowiednie. Jeśli jednak postanowi ona zostać sekretarką lub księgowym, będzie także bardzo zadowolona ze swojego życia zawodowego.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Panny.

Horoskop Panna: Rodzina

W roli rodzica Panna sprawdza się jednocześnie świetnie i mizernie. Z jednej bowiem strony stara się zapewnić dzieciom jak najlepsze wykształcenie i motywuje je do wytrwałej pracy nad rozwojem własnej osobowości. Lecz z drugiej strony, nie okazuje im wystarczająco dużo czułości i woli pracę od zabawy. Nie pozwala swoim pociechom zbyt długo się bawić. Zamiast tego goni je do nauki i domowych obowiązków. Jest przy tym niezbyt wylewna emocjonalnie, przez co sprawia wrażenie dość oziębłego rodzica.

Nie zmienia to faktu, że Panna bardzo kocha swoich bliskich. Po prostu nie umie za bardzo okazywać tej miłości. Wyraża uczucia poprzez dyscyplinę i dbałość o wysoki standard życia członków swojej rodziny. W kontaktach z dziećmi wydaje się więc dość spięta. Nie okazuje im czułości, przez co mogą czuć się odrzucone. Nie wspiera ich tak wylewnie jak rodzice spod innych znaków zodiaku. Nie bawi się z nimi tak często i tak dobrze jak inni. Jest też o wiele bardziej wymagająca, niż byłby ktoś inny na jej miejscu.

Horoskop Panna: Zdrowie

Zodiakalna Panna jest zwykle wysportowana i dba o swoje zdrowie z wielką pieczołowitością. Stosuje diety i regularnie ćwiczy. Często odwiedza też lekarza, chcąc na bieżąco wykonywać wszystkie konieczne – w jej mniemaniu – badania. Zdrowy tryb życia bardzo Pannie służy. Tym bardziej że z natury posiada ona dość delikatny organizm.

Jako że choroba jest zawsze nie po jej myśli, Panna stara się uniknąć wszelkich schorzeń. Nawet za cenę zdrowego rozsądku. Kiedy jednak zdarzy się Pannie zachorować, robi wszystko, żeby jak najszybciej stanąć na nogi. Faszeruje się lekami i wyszukuje jak najwięcej naturalnych sposobów leczenia. W dodatku, dopóki całkowicie nie wyzdrowieje, jęczy i wyolbrzymia swoje objawy. Dopiero całkowicie zdrowa uzna, że odzyskała pełnię sił i może powrócić do swoich obowiązków.

Wielkim ciężarem dla osoby urodzonej pod znakiem Panny jest jej nerwowość. Stres powoduje większą podatność na drobne infekcje oraz problemy z układem pokarmowym. Panna powinna postarać się panować nad nerwami, ponieważ z ich powodu może naprawdę mocno ucierpieć. Bezapelacyjnie stres jest jej największym wrogiem. Panna powinna nauczyć się relaksować i przestać wszystkim zamartwiać. W przeciwnym razie może popaść w hipochondrię lub przewlekłą depresję.

Odżywianie Panny

Większość Panien znakomicie gotuje. Rzadko więc można spotkać Pannę, która zadowoli się byle czym. Na pewno nie da się jej przekonać do zjedzenia prymitywnie przygotowanej potrawy. Jest za bardzo wybredna. W dodatku posiada wrodzone zdolności kulinarne, dzięki czemu od razu bezbłędnie ocenia wartość każdego dania. Jeśli uzna, że poczęstowano ją czymś kiepskim, taktownie odmówi spożycia.

Osoba urodzona pod znakiem Panny lubi zdrowe jedzenie – na przykład świeże owoce i warzywa. Często można zatem spotkać przedstawicieli tego znaku zodiaku wśród wegetarian. Poza tym Panna zwykle odmawia sobie używek, choćby kawy. Kofeina nadmiernie pobudza Pannę, a przecież jej nerwy i tak często są zbyt napięte. Nie potrzeba im dodatkowego bodźca.

Aktywność fizyczna

Pannie zależy na zdrowiu, stara się więc uprawiać jakiś sport. Wie, że ruch to zdrowie. Kocha świeże powietrze i przestrzeń – to sprawia, że bieganie czy jazda na rowerze wydają się dla niej wręcz stworzone. Tym bardziej że Panna może to robić w pojedynkę i przy okazji dużo rozmyślać.

Panna - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: szósty.
Nazwa łacińska: Virgo.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 150-180.
Żywioł astrologiczny: ziemia.
Jakość astrologiczna: zmienna.
Planeta rządząca: Merkury.
Szczęśliwe kolory: brązowy, żółty, zielony, niebieski, lazur, szary, pastelowy.
Szczęśliwe kamienie: malachit, ametyst, jaspis, szafir, koral, sardonik, markasyt.
Szczęśliwe rośliny: czarny bez, jaskier, lawenda.
Szczęśliwe zapachy: jaśminowy, lawendowy.
Szczęśliwe metale: platyna.
Kraje: Szwajcaria, Grecja.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia