Horoskop Waga – znak zodiaku

Horoskop Waga

Horoskop Waga: 23 września – 22 października (23 września - 24 października)*

Osoba urodzona ze słońcem w znaku Wagi jest zazwyczaj bardzo inteligentna i posiada dość szeroką wiedzę. Uwielbia długie dyskusje i nie ogranicza jej zakres tematyczny. Potrafi przywołać informacje przeczytane nawet dawno temu i żywo o nich rozprawiać. Zawsze chętnie ogląda wiadomości i czyta gazety, więc ciekawych informacji jej nie brakuje.

Waga jest bardzo towarzyska. Gdziekolwiek się pojawi, zawsze znajdzie kogoś do rozmowy. Jest przy tym dowcipna i sympatycznie prowadzi dyskusję. Nawet jeśli rozmówca ma odmienne poglądy. Zresztą taka sytuacja jeszcze bardziej Wagę nakręca. Ona po prostu kocha słowne utarczki i przycinki. Śmiało wyraża swoją opinię, a jeśli kogoś przy tym zirytuje – tylko się cieszy.

Horoskop Waga

Powinniśmy pamiętać, że zodiakalna Waga jest personifikacją sprawiedliwości oraz dążenia do równowagi. Jest to nadrzędna cecha każdego człowieka urodzonego pod tym znakiem. Nie dziwi więc fakt, że Waga posiada niesamowitą umiejętność rozpoznawania motywów innych ludzi. Potrafi też głęboko analizować różne sytuacje, żeby wyciągnąć na światło dzienne ich prawdziwe znaczenie. Waga jest niczym sprawiedliwy sędzia bezbłędnie (zazwyczaj) rozstrzygający spór.

Paradoksalnie Waga nie przepada za rozwiązywaniem problemów, choć ma do tego naturalne predyspozycje. Raczej stara się omijać kłopoty szerokim łukiem. Waga w ogóle nie toleruje ludzi trudnych oraz nieprzyjemnych sytuacji. Zdecydowanie bardziej woli spędzać czas na oddawaniu się przyjemnościom. Unika też zazwyczaj podejmowania większych wyzwań. Pragnie żyć w spokoju, w ciszy i błogiej nieświadomości wszystkich okropieństw świata.

Osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku jest domatorem i bardzo lubi estetycznie urządzone wnętrza. Doskonale radzi sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dbając o członków rodziny. Mieszka się z nią przyjemnie i wygodnie. Waga nie powoduje skrępowania swojego partnera życiowego, pozwalając mu na rozwijanie pasji oraz realizację marzeń. Planetarnym patronem Wagi jest Wenus, która uosabia łagodność i miłość. Taka też jest Waga we współżyciu.

Cechy charakteru zodiakalnej Wagi

Zalety: sprawiedliwa, taktowna, pełna wdzięku, pokojowo nastawiona, romantyczna, dyplomatyczna, gościnna.

Wady: miewa zmienne nastroje, egoistyczna, leniwa (choć nie zawsze), uległa, rozgadana, czasami jest bardzo niezdecydowana, próżna.

Istotną cechą zodiakalnej Wagi jest to, że zawsze stara się dążyć do wewnętrznej harmonii. Nigdy nie działa wbrew swoim przekonaniom, a wręcz idzie za głosem swego serca, nawet kiedy wydaje się to nieroztropne czy dziwaczne. Jej znajomi często uważają ją za lekko ekscentryczną, dziwiąc się zdecydowaniu charakteryzującemu jej postępowanie. Jednak dzięki swym cechom Waga może doskonale sprawdzić się jako artysta – w dowolnej dziedzinie sztuki.

Z powyższego wynika jeszcze jedna kwestia, która wiele osób może zrazić do Wagi. Otóż ma ona skłonności do romansowania. Bardzo łatwo się zakochuje i... odkochuje. Z trudem przychodzi jej niezwracanie uwagi na fascynujących przedstawicieli płci przeciwnej. A że jest z natury sympatyczna, szybko zaczyna nawiązywać bliższe relacje – czy to w miejscu pracy, czy też w gronie przypadkowych znajomych. Waga również sama przyciąga do siebie. Jest atrakcyjna w taki subtelny sposób, który budzi u wszystkich dookoła żywe zainteresowanie jej osobą.

Horoskop Waga: Miłość

Towarzyska i rozmiłowana w ludzkości Waga uwielbia być zakochana. Miłość jest dla niej tak samo ważna jak zwyczajna rozmowa z drugim człowiekiem. Zdarza się nawet, że Waga zaczyna romansować dla samego dreszczyku emocji, który przeszywa ją na myśl o kolejnym flircie. To nie musi być nic poważnego. Nawet nie chodzi o uprawianie seksu, a raczej o sam fakt prowadzenia miłosnej gry.

Nie da się jednak ukryć, że Waga – osoba pełna sprzeczności – ma dość nietypowe podejście do stałych związków. Z jednej strony marzy jej się wielka miłość, ale z drugiej – chce być niezależna i ugina się pod ciężarem rodzinnych obowiązków. Waga pragnie być szczęśliwa, ale sama nie bardzo wie, co da jej większe zadowolenie.

Dowiedz się więcej: Jaka jest Waga w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik.
Interesujący związek: Lew, Waga.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Panna, Ryby.
Mało zrozumienia: Rak, Skorpion, Koziorożec.

Horoskop Waga: Finanse

Trzeba przyznać, że żaden inny znak zodiaku nie jest tak odpowiedzialny w sprawach finansowych jak Waga. Ona nie cierpi niepewności i nie dopuści, żeby kwestie finansowe pozostawały w nierównowadze. Niezależnie od wykonywanego zawodu, Waga zawsze dba o bezpieczeństwo i chroni swój majątek. Nie ma zwyczaju inwestować w niepewne przedsięwzięcia ani wydawać pieniędzy na błahostki.

Zodiakalnej Wagi nie skusi tzw. super okazja – jeśli zauważy ona choć niewielkie ryzyko, bez wahania odmówi udziału w inwestycji. Nie chodzi o to, że się boi. Po prostu Waga potrzebuje psychicznego komfortu, jaki zapewniają stabilne finanse. Nie lubi ryzykować utraty swoich pieniędzy. Nawet jeśli ktoś obiecuje jej ogromne zyski. Waga nie jest zachłanna, więc wybierze bardziej pewne źródło przychodów.

Trzeba przyznać, że Waga ceni sobie życie na wysokim poziomie i miewa dość kosztowne nawyki. Zwykle więc stara się wybrać pracę, w której będzie mogła zarobić dużo pieniędzy. Na szczęście zazwyczaj jej się to udaje bez większego problemu. A jeśli nawet nie będzie w stanie uzyskać wystarczająco wysokich dochodów, zawsze przecież może znaleźć zamożnego partnera, który chętnie sfinansuje jej zachcianki.

Horoskop Waga: Praca

W swojej pracy Waga daje się poznać przede wszystkim jako troskliwa i zaangażowana osoba. Zawsze stara się postępować sprawiedliwie i nie zabiega o nienależne jej zaszczyty. Jeśli ktoś inny zasłuży bardziej na awans, Waga nie będzie „kopała pod nim dołków”. Prędzej jeszcze wesprze kandydaturę tej osoby. Za nic w świecie nie pozwoli sobie bowiem na wprowadzanie przełożonych w błąd. A jeśli oznacza to pochwalenie kogoś innego, niech tak będzie.

Zodiakalna Waga najlepiej czuje się w zawodach, które są związane z kontaktami międzyludzkimi. Każda branża będzie dla niej dobra, dopóki pozwala na spotykanie wielu ludzi. Waga na pewno nie da się zamknąć w biurze, mając za towarzysza kwiatka na parapecie i kserokopiarkę. Ona musi przebywać w miejscu, gdzie będzie mogła rozmawiać i wchodzić w liczne interakcje z dużą liczbą osób.

Co ciekawe, u Wagi możemy dostrzec pewne ciągoty do stanowisk kierowniczych. Nie są to jednak aż tak silne pragnienia, by realizować je za wszelką cenę. Waga wykorzystuje swój urok i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, by subtelnie podpowiadać innym, jaką ścieżką powinni kroczyć. Nie narzuca swojej woli. Zamiast tego delikatnie kieruje każdą osobą, by osiągnąć swój cel. Kto wpadnie w "szpony" Wagi, nawet nie zda sobie sprawy z tego, że został zmanipulowany.

Waga posiada też rzadką umiejętność łączenia ludzi. Świetnie wychodzi jej pośredniczenie pomiędzy kontrahentami lub skłóconymi współpracownikami. Doskonale prowadzi rozmowy, by realizować otrzymane zadania. Nigdy też nie robi tego w sposób nachalny. Jest taktowna i okazuje szacunek potrzebom innych ludzi. Przynajmniej takie stara się sprawiać wrażenie.

W pracy z klientami Waga daje się poznać jako troskliwy sprzedawca, który zawsze staje po właściwej stronie. Nie próbuje oszukiwać klientów czy też wprowadzać ich w błąd tylko po to, by udało się sprzedać kolejny produkt. W razie jakichkolwiek problemów Waga stara się znaleźć polubowne rozwiązanie. Jeśli widzi, że klient został skrzywdzony (na przykład otrzymał wadliwy produkt), zawsze przyjmie reklamację. Dzięki swojemu podejściu Waga jest bardzo ceniona przez wszystkie osoby związane z jej pracą.

Najodpowiedniejszy zawód

Waga lubi przebywać z ludźmi, jest wyjątkowo towarzyska. Będą więc odpowiadać jej zawody takie jak psycholog, prawnik czy artysta (np. kompozytor).

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Wagi.

Horoskop Waga: Rodzina

Osoba urodzona ze słońcem w znaku Wagi pragnie, by jej rodzina była szczęśliwa, i jest gotowa wiele poświęcić, by im to zapewnić. Solidnie pracuje, dba o dom, troszczy się o dzieci i partnera, a przy tym usiłuje stworzyć komfortowe otoczenie. Bardzo często stara się wyposażyć dom rodzinny w luksusowe dobra, ponieważ wówczas czuje, że spełniła swój rodzinny obowiązek.

Wagę łączy z członkami rodziny autentyczna i głęboka więź. Waga jednoczy się z nimi nie tylko poprzez miłość, ale również najprawdziwszą przyjaźń. Jest bowiem najlepszą przyjaciółką zarówno swoich dzieci, jak i życiowego partnera. Jest przy tym nieco niekonsekwentna i łatwo można ją namówić na ustępstwa, co jest nagminnie wykorzystywane. W efekcie dzieci nie mają przed nią żadnego respektu. Jeśli zobaczysz na ulicy matkę, której dziecko "wchodzi na głowę", istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta kobieta jest właśnie spod znaku Wagi.

Jako rodzic Waga ma pewną irytującą wadę. Otóż próbuje czasami unikać co bardziej nieprzyjemnych obowiązków związanych z zajmowaniem się domem. Waga ma przecież tyle ciekawych zajęć, że nie starcza jej już czasu na sprzątanie czy pranie. Niestety w ten sposób mogą ucierpieć dzieci, ponieważ spadnie na nie więcej domowych obowiązków niż mają rówieśnicy.

Horoskop Waga: Zdrowie

Waga może cieszyć się względnie dobrym zdrowiem, pod warunkiem że nie będzie popadać w skrajności. Równowaga jest w jej przypadku kluczem do sukcesu. Waga powinna ograniczać luksusowe życie. Przepych często wiąże się bowiem z niezdrowym jedzeniem, alkoholem i innymi rozrywkami, które nie wpływają korzystnie na stan organizmu. W dodatku Waga lubi emocje – robi więc rzeczy ryzykowne i może narazić się na kontuzję.

Nocne eskapady nie służą nikomu. W umiarkowanej ilości można je przeżyć, ale Waga czasem nie zna umiaru. Wiele nocy spędza w klubach i na przyjęciach. Z wiekiem organizm może zastrajkować. Warto więc zawczasu nauczyć się kontrolowania swoich popędów. Jeśli Waga za młodu przyzwyczai się do zaspokajania wszystkich zachcianek, w późniejszym wieku mogą ją czekać naprawdę ciężkie chwile.

Osoba urodzona pod znakiem Wagi ma często słabą wątrobę i nerki. Powinna unikać alkoholu – szkodzi jej. Nawet jeśli teraz Waga tego nie dostrzega, na starość wszystko wyjdzie. Oba wspomniane wyżej organy pracują u Wagi z mniejszą wydajnością. Nie warto więc dodatkowo ich obciążać.

Odżywianie Wagi

Ogólnie rzecz biorąc, Waga ma dość delikatny organizm i powolną przemianę materii. Ważna jest więc w jej przypadku umiarkowana dieta. Problem w tym, że Waga uwielbia wystawne życie – przyjęcia, drogie restauracje, kluby. Podczas takich imprez trudno o zdrowe jedzenie. Waga najczęściej więc odżywia się bardzo niezdrowo. Dopiero kiedy zaczynają pojawiać się kłopoty zdrowotne, podejmuje wysiłek w kierunku zmiany diety.

Co Waga lubi jeść najbardziej? Wszelkiego rodzaju egzotyczne potrawy. Fascynują ją owoce i warzywa pochodzące z odległych zakątków świata. Nie stroni też od szlachetnych trunków. Na egzotyczną kuchnię zawsze patrzy przychylnym okiem, choć szybko wyrabia sobie opinię i najczęściej ogranicza się do kilku wybranych potraw. Eksperymentuje chętnie, ale jeśli coś jej nie zasmakuje, drugi raz nie da się na to namówić.

Aktywność fizyczna

Niestety Waga jest leniwa i przekonanie jej do uprawiania jakiegokolwiek sportu może być bardzo trudne. Choć Waga nie lubi się przemęczać, to ceni sobie zabawy towarzyskie. Chętnie więc wybierze się na wycieczkę lub potańczy. Na tym jednak aktywność fizyczna Wagi zwykle się kończy.

Waga – tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: siódmy.
Nazwa łacińska: Libra.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 180-210.
Żywioł astrologiczny: powietrze.
Jakość astrologiczna: kardynalna.
Planeta rządząca: Wenus.
Szczęśliwe kolory: różowy, żółty, pomarańczowy, niebieski, jasnozielony.
Szczęśliwe kamienie: malachit, diament, opal, szmaragd, jasny szafir, lapis lazuli.
Szczęśliwe rośliny: figowiec pospolity, malwa, aloes.
Szczęśliwe zapachy: róża, fiołek, lilia, mirra, szafran.
Szczęśliwe metale: miedź, stop złota ze srebrem.
Kraje: Austria, Chiny.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia