Horoskop Wodnik – znak zodiaku

Horoskop Wodnik

Horoskop Wodnik: 20 stycznia – 18 lutego (20 stycznia - 19 lutego)*

Oto jeden z największych wizjonerów całego zodiaku. Wodnik daleko wybiega myślami w przyszłość, nie obawia się również działać w celu odkrywania nowych rzeczy. Bez wahania zanurza się w szczegółowe badanie wszechświata. Pragnie poznać wszystkie jego tajemnice. Istnieje duża szansa na to, że mu się uda - przynajmniej częściowo.

Co jest dla Wodnika najważniejsze w życiu? Z całą pewnością wolność. To właśnie ona pozwala mu rozkwitać niczym kwiat na wiosnę. Wodnik nie lubi rutyny i pospolitych rozwiązań. Zawsze szuka nowej drogi, sposobu innego niż wszystkie dotychczasowe. Interesują go rzeczy nietypowe, niebanalne, a dotąd niesprawdzone, które będzie mógł badać na własną rękę – przez nikogo do niczego niezmuszany.

Horoskop Wodnik

Dla Wodnika jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest poczucie wolności. Nie znosi ograniczania w jakiejkolwiek dziedzinie. Wodnik nigdy nie zrozumie konserwatyzmu i dogmatyzmu – dla niego są pozbawione sensu, niemoralne i ogromnie niebezpieczne dla ludzkości. A że idee szczęścia wszystkich ludzi są dla niego niezwykle istotne, nie pozwoli sobie na ograniczenia.

Bardzo ważne są dla Wodnika nowoczesne technologie. Można powiedzieć, że intuicyjnie rozumie wszystkie nowinki techniczne i bez większego problemu potrafi je opanować. W dodatku wykorzystuje je do swojej pracy zazwyczaj o wiele szybciej niż inni. Wszystko, co nowe i mało jeszcze znane, jest dla niego czymś wspaniałym i dlatego czym prędzej pragnie to lepiej poznać.

Zodiakalny Wodnik jest ekscentryczny i nie boi się do tego przyznać. Co więcej, jest z tego dumny. Jego unikalny sposób bycia wielu ludziom wydaje się dziwaczny, a nawet pozbawiony sensu. Jednak dla Wodnika sens istnieje we wszystkim, co robi. Choćby postępował bardzo niekonwencjonalnie, wie, dlaczego coś robi, i czerpie z tego ogromną satysfakcję. A kilka zdziwionych min po drodze może go tylko dodatkowo rozbawić.

Niewiele jest tematów, które nie zainteresowałyby Wodnika. Wysoko ceni on wykształcenie, a wiedzę uważa za wartość samą w sobie. Nic więc dziwnego, że ludzi urodzonych pod tym znakiem zodiaku można spotkać praktycznie we wszystkich zawodach – nie ma dla nich zamkniętych dróg. Dzięki swej wszechstronności Wodnik potrafi szybko przystosowywać się do nowych okoliczności. Jego reakcje są zazwyczaj błyskawiczne. Ma przy tym otwarty umysł, więc nie grozi mu konserwatyzm i przysłowiowe klapki na oczach.

Nie da się ukryć, że Wodnik to człowiek pełen paradoksów. Z jednej strony jest ciepły i kochający, a z drugiej (czasami jednocześnie) – wydaje się zdystansowany i chłodny. Na tym właśnie opiera się cała natura Wodnika i pomysł na życie. Jest jednym wielkim paradoksem. Może zaskoczyć nawet najbliższych i w zasadzie nikt nie wie, czego można się po nim spodziewać.

Cechy charakteru zodiakalnego Wodnika

Zalety: kreatywny, ekscentryczny, niezależny, wierny, obiektywny, ciekawski, dalekowzroczny, indywidualista.

Wady: niecierpliwy, sarkastyczny, uparty, nie umie okazywać uczuć, nieprzystosowany, dziwak, zadufany w sobie, niepraktyczny.

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Wodnika jest zwykle bardzo towarzyski i sympatyczny. Lubi spędzać czas w gronie interesujących ludzi, choć cały czas trzyma się na dystans. Nie angażuje się emocjonalnie. Nie chce zanadto się ubezwłasnowolnić z powodu przyjaciół czy nawet miłości.

Powszechnie znane jest jego tolerancyjne podejście do wielu spraw i otwartość na nowe idee. Dlatego też ludzie zwykle dobrze czują się w jego towarzystwie i chętnie zapraszają go na spotkania czy wspólne wyjazdy. Wodnik potrafi dostrzec wartość w każdym człowieku – nawet w tym z pozoru złym lub prymitywnym. Uważa, że każdy ma prawo żyć według własnych zasad. Nie będzie nikogo krytykował, choćby ten był najgłupszym człowiekiem na świecie. Raczej uzna, że nawet od głupca można się czegoś nauczyć i wysłucha, co ten ma do powiedzenia.

Zodiakalny Wodnik posiada globalną świadomość i patrzy na ludzkość jako całość. Nie identyfikuje się tylko z jedną grupą, jednocześnie odrzucając inną. On jest obywatelem świata i stanowczo sprzeciwia się wszelkim przejawom dyskryminacji czy niesprawiedliwości. Uważa, że wszyscy ludzie mają takie same prawa i nikt nie powinien ich ograniczać.

Choć Wodnik łatwo przystosowuje się do zmieniających warunków, często ma problemy z pełnym dostosowaniem do społeczeństwa. Na wszelkie zmiany reaguje wprawdzie błyskawicznie, ale zaakceptowanie ogólnie przyjętych norm jest dla niego zawsze trudne.

Wodnik ma też tendencję do izolowania się od otoczenia. Choć lubi towarzystwo innych ludzi, jednocześnie samotność wciąż wydaje mu się na tyle atrakcyjna, że nie miałby nic przeciwko zamieszkaniu na bezludnej wyspie. Mnogość tajemnic do odkrycia, idei do zgłębienia czy wynalazków do stworzenia sprawia, że Wodnik łatwo zapomina o świecie i innych ludziach.

Horoskop Wodnik: Miłość

Zodiakalny Wodnik jest w miłości dość zakłopotany. Z jednej strony pragnie znaleźć bratnią duszę, ale z drugiej – najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Tak naprawdę nie potrzebuje ludzi, żeby móc spędzać życie w fascynujący sposób. Pragnie kogoś bliskiego, ale ilekroć go znajduje... znajduje też jakiś powód do zakończenia znajomości. Jest przecież tyle wspaniałych rzeczy do doświadczenia. Po co miałby się wikłać w małżeństwo?

Na szczęście z wiekiem zmienia podejście do kwestii miłosnych i przestaje uciekać. Znajduje wówczas partnera doskonałego i zaczyna budować z nim wspólne życie. Trzeba przyznać, że to życie jest zazwyczaj bardzo nietypowe. W miłości Wodnik jest zawsze szczery, wierny i pozytywnie nastawiony do całego „przedsięwzięcia”.

Czytaj więcej: Jaki jest Wodnik w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik.
Interesujący związek: Baran.
Przeciętnie, ale rokuje: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby.
Mało zrozumienia: Rak, Panna.

Horoskop Wodnik: Finanse

Zodiakalny Wodnik ma dość nietypowe podejście do kwestii finansowych. Lubi pieniądze i pragnie żyć w dostatku, ale jednocześnie nie znajduje przyjemności w gromadzeniu dóbr. Do szczęścia wystarczy mu kilka elektronicznych gadżetów i względne poczucie finansowego bezpieczeństwa. Jego cele nie są związane z tworzeniem majątku. Woli koncentrować się na filozofii lub duchowych rozważaniach.

Zdarza się, że Wodnik jest finansowym geniuszem. Jako że posiada analityczny umysł, liczby nie są dla niego problemem. Potrafi zarobić bardzo dużo pieniędzy, lecz traktuje je bardziej jako narzędzie do osiągania naprawdę ważnych celów, a nie jako cel sam w sobie. Co ciekawe, Wodnik jest urodzonym szczęściarzem i bez wysiłku trafia na dobre pomysły. Przechadzając się po lesie, może wymyślać biznesy prawie każdego dnia. I każdy z tych pomysłów okazuje się dochodowy.

Brak gotówki jeszcze nigdy nie powstrzymał Wodnika przed osiągnięciem swoich celów. Być może dlatego, że zazwyczaj Wodnik dąży do rzeczy, przy których pieniądze nie grają znaczącej roli. Ma przy tym talent do znajdowania okazji – zarabia w sposób wręcz magiczny. Niby nie jest za bogaty, ale zawsze na wszystko mu starcza. Gdyby nagle zapragnął kupić całą Ziemię, najprawdopodobniej znalazłby na to odpowiednie środki. Chociaż nikt – nawet on sam – nie wie, w jaki sposób.

Horoskop Wodnik: Praca

Człowiek urodzony pod znakiem Wodnika najlepiej czuje się, wykonując wolny zawód. Nie wytrzymałby długo w korporacji, gdzie sformalizowany tryb pracy wykończyłby go szybciej niż eksplozja bomby atomowej. Wodnik musi mieć swobodę działania. Tylko wtedy rozwinie skrzydła i zrealizuje wszystkie swoje marzenia.

Praca na etacie nie jest dobrym pomysłem dla Wodnika. Co prawda jest on cennym nabytkiem dla każdej firmy (choćby ze względu na swoją wszechstronność), ale męczy się, pracując u kogoś. Chyba że wykonuje jakąś oryginalną pracę, która każdego dnia dostarcza mu nowych wyzwań. Wówczas nawet w najbardziej skostniałej instytucji da sobie świetnie radę.

Wodnik popełniłby chyba samobójstwo, jeśli przyszłoby mu wykonywać spokojną pracę polegającą na powtarzalnych czynnościach. Przy taśmie produkcyjnej lub w biurze będzie rwał sobie włosy z głowy albo osiwieje w tydzień. Wodnik musi robić coś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju – a przynajmniej na tyle nietypowego, że w mieście znajdzie się niewielu tego typu specjalistów.

Wodnik doskonale radzi sobie z komputerami. Jego analityczna natura jakby została stworzona do obsługiwania tego typu narzędzi. Bez większego trudu naprawi sprzęt, wyszuka problem w oprogramowaniu. Potrafi również korzystać z większość aplikacji i szybko uczy się ich obsługi. Przy odrobinie cierpliwości może stać się prawdziwym wirtuozem w używaniu większości programów komputerowych.

Najodpowiedniejszy zawód

Wodnik chętnie będzie utrzymywał się z pisania lub nauczania. Najlepiej jako wolny strzelec. Praktycznie żaden zawód nie jest niedostępny dla Wodnika – może on robić wszystko. Ma smykałkę do nowoczesnych technologii. Systematyczność nie jest jego mocną stroną, najlepiej będzie się więc sprawdzał w zawodach artystycznych. Korporacja i praca etatowa nie jest dla Wodnika dobrym wyborem – uschnie niczym zapomniana roślina.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Wodnika.

Horoskop Wodnik: Rodzina

Do życia rodzinnego Wodnik ma bardzo niekonwencjonalne podejście. Jako że najbardziej ceni sobie niezależność i wolność, męczy się w domu pełnym ludzi, kiedy nie może spędzić choćby odrobiny czasu w samotności. Niestety w przypadku licznej rodziny może to być utrudnione. Wodnik zaczyna być wówczas nieco nerwowy i nie może znaleźć dla siebie miejsca. Z pewnością spróbuje złapać dla siebie trochę spokoju dzięki długim spacerom lub pracy we własnym gabinecie.

Wodnik ma również problem z tradycyjnym pojmowaniem dyscypliny oraz autorytetów. Jest świetnym rodzicem, ale nie z punktu widzenia wychowawczego, lecz rozrywkowego. Świetnie radzi sobie z dziećmi, szczególnie cechującymi się wysoką inteligencją. Może spędzać całe dnie na zabawie, wymyślając rozrywki tyleż przyjemne, co pomagające w intelektualnym rozwoju.

Niestety Wodnik jest wiecznie zajęty zbawianiem świata, przez co zdarza mu się nie zauważać problemów we własnej rodzinie. Ma w głowie tak wiele niesamowitych (we własnym mniemaniu) pomysłów, że nie starcza mu czasu na zajęcie się członkami rodziny. Z jednej strony to zaleta – nie zrzędzi i nie marudzi. Z drugiej jednak strony, często bywa nieobecny duchem i trzeba go zmuszać do wykonywania domowych obowiązków. Sam z siebie nawet nie zauważy, że trzeba posprzątać czy umyć naczynia.

Horoskop Wodnik: Zdrowie

Wodnik prowadzi dość chaotyczny tryb życia. Ma wiele pomysłów i miota się między nimi, chcąc chociaż część z nich doprowadzić do końca. Intelektualne napięcie rzadko go opuszcza. Zbyt dużo rzeczy ma do przemyślenia i pomysłów do zrealizowania. Powinien znaleźć sposób na uspokojenie nieustającej gonitwy myśli. W przeciwnym razie może się doczekać przegrzania zwojów mózgowych i poważnych problemów neurologicznych.

Jeśli nie uda mu się znaleźć właściwej ścieżki życiowej, będą nim targać niepokoje prowadzące do silnego stresu. Najlepsze dla niego mogą okazać się różnego rodzaju techniki relaksacyjne oraz medytacja. Niech Wodnik utrzymuje równowagę pomiędzy ciałem a umysłem, a wszystko powinno być w porządku.

Szczęśliwy Wodnik będzie z pewnością żył długo i w dobrym zdrowiu. Jest człowiekiem aktywnym (choć niekoniecznie fizycznie) i przez całe życie ma coś do zrobienia. Dzięki temu nie dopada go przygnębienie. Wodnik zdaje się mieć niespożyte siły. Dopóki będzie miał zajęcie, nie znajdzie czasu na... śmierć.

Najsłabszym punktem wodnikowego organizmu jest układ kostny, a szczególnie staw skokowy. Wodnik powinien więc zachować ostrożność podczas wszelkich zajęć sportowych i aktywności na świeżym powietrzu. Jego letnie pomysły mogą skończyć się zwichnięciami, a nawet złamaniami kości.

Odżywianie Wodnika

Największy indywidualista zodiaku nie jest wybredny, jeśli chodzi o jedzenie. Może zjeść naprawdę wszystko, ale największą przyjemność sprawiają mu posiłki egzotyczne i jak najbardziej nietypowe. Sama świadomość, że mało ludzi odżywia się tak jak on, przynosi Wodnikowi zadowolenie. Chętnie zatem spogląda w kierunku kuchni narodowych – oczywiście z najdalszych zakątków świata. Kuchnia jego własnej ojczyzny jest zbyt „pospolita”, żeby pałał do niej wielką miłością.

Wodnik ma bardzo indywidualne podejście do gotowania. Może być genialnym kucharzem, ale też nie umieć zagotować nawet wody. Nie ma w tej kwestii reguły. Przeważnie Wodnik opiera się modnym dietom, chyba że coś naprawdę mu zasmakuje. Lubi eksperymentować i skłania się raczej ku oryginalnym i zaskakującym posiłkom.

Zdrowa żywność? Owszem, ale w połączeniu z czekoladą lub pizzą. To całkowicie awangardowe połączenie. Wielu ludzi nie może się nadziwić kulinarnym decyzjom Wodnika. Ekscentryczny styl życia wymaga bowiem nietuzinkowego sposobu odżywiania. Przecież nie może być nudno i zwyczajnie. Skoro Wodnik ma zasiąść do stołu, chce, by było to fascynujące przeżycie.

Aktywność fizyczna

Wodnik nie lubi się męczyć ani spieszyć. Zdecydowanie woli spacer od biegania. Jeśli już ma się ruszać, chce mieć możliwość rozmyślania podczas tego zajęcia.

Wodnik - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: jedenasty.
Nazwa łacińska: Aquarius.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 300-330.
Żywioł astrologiczny: powietrze.
Jakość astrologiczna: stała.
Planeta rządząca: Saturn, Uran.
Szczęśliwe kolory: błękitny, turkusowy, fioletowy, ciemnoszary, czarny.
Szczęśliwe kamienie: ametyst, nefryt, akwamaryn, szafir, czarna perła, karneol.
Szczęśliwe rośliny: przebiśnieg, jarzębina, mandragora.
Szczęśliwe zapachy: wrzos, rozmaryn, mimoza, mirt.
Szczęśliwe metale: aluminium, uran.
Państwa: Polska, Rosja, Chorwacja.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia