Horoskop Koziorożec – znak zodiaku

Horoskop Koziorożec

Horoskop Koziorożec: 22 grudnia – 19 stycznia (21 grudnia - 22 stycznia)*

Koziorożec to największy konserwatysta w całym zodiaku. Wszelkie zmiany są przez niego zawsze niemile widziane. Najchętniej nie dopuszczałby do jakichkolwiek przemian w swoim życiu. Lubi poczucie stałości i pewności.

Należy przy tym zaznaczyć, że Koziorożec nie ma nic przeciwko zmianom samym w sobie, sprawia mu jedynie problemy dostosowanie się do nowych warunków. Potrzebuje czasu, żeby wszystko przetrawić i ostatecznie zaakceptować, toteż najczęściej z całych sił stara się zatrzymać potencjalne zmiany, a przynajmniej odwlekać je tak długo, jak to tylko możliwe.

Co gorsza, Koziorożec ma tendencje do zanudzania swoich rozmówców tematami, które nikogo kompletnie nie interesują. Jest też dość sztywny w obejściu. Zachowuje się w sposób sformalizowany i oficjalny. Nawet kiedy rozmawia z najbliższymi, najczęściej nie staje się sympatyczniejszy.

Zaskakującą ciekawostką może się okazać fakt, iż Koziorożec w głębi duszy bardzo lubi dobrze się bawić. Kiedy opuszcza biuro lub ważne spotkanie, natychmiast zrzuca garnitur. Wychyla kufel piwa lub kieliszek wina, po czym rusza na parkiet. Bardzo lubi tańczyć i ma do tego ogromny talent.

Horoskop Koziorożec

W zachowaniu Koziorożca dominuje poczucie odpowiedzialności. On ma świadomość znaczenia ciążących na nim obowiązków i zawsze stara się z nich wywiązać najlepiej, jak to tylko możliwe. W jego mniemaniu, tylko człowiek prawdziwie odpowiedzialny może być wartościowy dla społeczeństwa oraz rodziny i przyjaciół. A także dla samego siebie.

Za odpowiedzialnością idzie także pracowitość. Koziorożec rozumie wartość solidnej pracy i nie uchyla się od zobowiązań. Nie szuka też łatwych rozwiązań. Jeśli nie można pójść na łatwiznę, nie przejmuje się tym, tylko bierze się do pracy. Mało ludzi potrafi pracować tak wytrwale jak on.

Koziorożec nie umie działać na luzie i ze spokojem. Uważa, że trzeba się wysilić, żeby cokolwiek w życiu osiągnąć. Dyscyplina i ciężka praca to, według niego, wartość sama w sobie. Korzyści i wynikające z niej przyjemności nie są najważniejsze. Liczy się tylko to, by solidnie i poważnie pracować, wspinając się przy tym po szczeblach kariery. Ludzie, którym sukcesy przychodzą łatwo i bez wysiłku, irytują Koziorożca.

Cechy charakteru zodiakalnego Koziorożca

Zalety: zdyscyplinowany, odpowiedzialny, cierpliwy, konsekwentny, praktyczny, zorientowany na cel,  dojrzały.

Wady: za wszelką cenę dąży do sukcesu, zbyt wymagający, ogranicza ilość rozrywek w swoim życiu, przywiązuje zbytnią wagę do opinii innych.

Zodiakalny Koziorożec wyróżnia się z otoczenia niezwykle silną osobowością. Jest inteligentny i potrafi tę cechę wykorzystać w kontaktach z ludźmi. Nie toleruje sprzeciwu i zawsze chce mieć ostatnie zdanie. Oczywiście uważa, że wie lepiej, co jest dla innych dobre.

Dość oschłe podejście do otoczenia sprawia, że Koziorożec bardzo szybko musi się nauczyć samowystarczalności. To dobrze, że ma do tego ogromne predyspozycje. Nie ma w zwyczaju obdarzać innych zaufaniem, więc każde ważne zadanie musi wykonać samodzielnie. Inaczej nie będzie mógł spać, myśląc o błędach popełnionych przez współpracowników.

W skrajnych przypadkach Koziorożec może zacząć wieść życie samotnika. Jeśli nie otworzy się na ludzi, wszyscy w końcu się od niego odsuną. Mogą go nawet z premedytacją unikać, by w ten sposób wymigać się od przykrego obowiązku wysłuchiwania jego tyrad.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Koziorożec w głębi duszy jest dość wrażliwy. Nie jest pozbawiony uczuć, jak wielu sądzi. Choć nie okazuje emocji, a nawet ich manifestowanie uważa za zachowanie nietaktowne, jego serce bije mocno. Szkoda, że Koziorożec tak często skupia się na zdobywaniu majątku i karierze zawodowej, bo jest zdolny obdarzyć kogoś naprawdę gorącym uczuciem.

Dopiero kiedy Koziorożec uzna, że jest wystarczająco dobrze zabezpieczony finansowo, zaczyna poważniej myśleć o rozrywkach. Zaczyna wówczas również większą uwagę zwracać na innych. Ceni sobie dobre towarzystwo i chętnie podróżuje. Z odpowiednimi ludźmi jest w stanie poświęcić czas na każdą przyjemność.

Horoskop Koziorożec: Miłość

Zdaniem wielu osób, Koziorożec jest pozbawiony uczuć. Tak się przynajmniej zachowuje. Koncentruje się na karierze zawodowej i rzadko zabiega o względy płci przeciwnej. Każdego człowieka analizuje przez pryzmat przydatności do jego osobistego planu życiowego. Nie jest więc łatwo wprawić serce Koziorożca w drżenie.

Jeśli chcesz rozkochać w sobie osobę urodzoną pod tym znakiem zodiaku, uzbrój się w cierpliwość. Ona potrzebuje dużo czasu, żeby dojrzeć do poważnego związku. Trzyma swoje uczucia pod kontrolą i nie pozwala, żeby ktokolwiek zawrócił jej w głowie. To odciągnęłoby ją przecież od realizacji planów.

Kiedy już Koziorożec pozwoli swoim uczuciom rozkwitnąć, zrobi oszałamiające wrażenie. Nie spocznie, póki wybrana przezeń osoba nie zacznie go podziwiać, jakby był jakimś bóstwem. Taka miłość może być naprawdę gorąca, choć należy pamiętać, że Koziorożec i tak w codziennym obejściu będzie dość chłodny.

Dowiedz się więcej: Jaki jest Koziorożec w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Skorpion.
Przeciętnie, ale rokuje: Lew, Wodnik.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec.

Horoskop Koziorożec: Finanse

Słabą stroną Koziorożca jest niechęć do wydawania własnych pieniędzy, nawet na najbliższych członków rodziny. Z trudem przychodzi mu sięgać do portfela. Pragnie, by jego majątek ciągle rósł, a wydatki temu nie sprzyjają. Każdą monetę ogląda dziesięć razy, zanim zdecyduje się kupić dziecku nową parę butów. Najprawdopodobniej najpierw uważnie sprawdzi wszystkie najbliższe sklepy, żeby nie przegapić jakiejś promocji. Po co kupować coś za 100 złotych, skoro można za 99,99?

Koziorożec to urodzony księgowy. Od najmłodszych lat liczy swoje pieniądze, prowadzi osobiste rachunki, oszczędza i zbiera na poważniejsze zakupy. Mało kto jest przy tym tak skrupulatny jak Koziorożec. On nie przegapi nawet grosika. Jeśli coś będzie mu się nie zgadzać w księgach rachunkowych, poświęci całą noc, ale znajdzie błąd.

Zamiłowanie do liczenia pieniędzy i wielka ambicja pchają Koziorożca na szczyty kariery zawodowej – szczególnie jeśli jest ona związana z finansami. Koziorożec potrafi bezbłędnie prowadzić swoją strategię inwestycyjną i z każdym rokiem zarabia coraz więcej pieniędzy.

Horoskop Koziorożec: Praca

W życiu Koziorożca praca stoi na pierwszym miejscu. Nie ma dla niego nic ważniejszego. Ambicja nie pozwala mu odpuścić nawet na chwilę. Koziorożec dąży do tego, by być podziwianym i szanowanym. Pracuje więc wytrwale, dopóki nie osiągnie odpowiedniej pozycji społecznej oraz sporego majątku. Jeśli mu się to nie udaje, jest gotów harować niczym wół w kamieniołomach, poświęcając przy tym wszystko inne. Łącznie z rodziną czy własnym zdrowiem.

Koziorożec pragnie być dla innych autorytetem oraz sprawować władzę. Mało kto tak często śni o byciu królem wielkiego kraju, uśmiechając się na myśl, że jego poddani kłaniają się przed nim i uniżenie błagają o posłuchanie. Jeśli Koziorożcowi nie uda się zostać królem, zadowoli się rolą dyrektora lub specjalisty w jakiejś niezwykle trudnej dziedzinie, na przykład finansach. Wówczas jego klienci będą musieli na nim polegać w stu procentach i słuchać zaleceń bez sprzeciwu.

Praca na łonie natury, przy budowie czy jako mechanik nie jest dla Koziorożca. Jego praca musi łączyć się z prestiżem. Koziorożec chce wbić się w garnitur i pozować na najważniejszego człowieka w mieście. Jeśli nie uda mu się chociażby zachowywać pozorów, będzie nieszczęśliwy. Po prostu Koziorożec musi być kimś – przez duże "K".

Najodpowiedniejszy zawód

Dla Koziorożca najodpowiedniejsze zawody to te, które wymagają zdyscyplinowania i wytrwałości. Może być doskonałym analitykiem, ale również archeologiem czy architektem. Jest bardzo dokładny, więc sprawdza się jako inżynier. Zamiłowanie do pieniędzy czyni z Koziorożca dobrego bankowca i handlarza.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Koziorożca.

Horoskop Koziorożec: Rodzina

Trzeba przyznać, że jako rodzic Koziorożec jest niezwykle konserwatywny. Liczą się dla niego przede wszystkim efekty w nauce oraz innych zajęciach jego dzieci. Pragnie, by przykładały się do swoich obowiązków i zdobywały przydatne w życiu umiejętności. Zabawa wychodzi Koziorożcowi nieco gorzej, choć od czasu do czasu pozwala sobie poszaleć z latoroślami. Przez większość czasu utrzymuje jednak w domu żelazną dyscyplinę. Wszyscy, łącznie z samym Koziorożcem, muszą się dostosować.

Koziorożec jest z reguły wierny w związku. Miłostki go nie interesują. Głównie dlatego, że nierozważny romans mógłby zagrozić stabilizacji, jaką sobie wypracował. A ceni ją o wiele bardziej niż kilka chwili fizycznych uniesień. Jego plany mają absolutne pierwszeństwo i nie pozwoli, by coś go powstrzymało. A już w szczególności coś tak mało ważnego jak seks.

Koziorożcowi zdarza się narzekać. Szczególnie wtedy, gdy któryś z członków rodziny nie spełnia jego oczekiwań. Ma on bowiem dokładny obraz tego, co każdy powinien robić i do czego dążyć. Niestety te plany nie zawsze zgadzają się z pragnieniami innych osób. Koziorożec może więc śmiertelnie obrazić się na syna za to, że ten nie chce rozpocząć studiów medycznych, a zamiast tego woli pójść w kierunku projektowania ogrodów. Wszystkim wyszłoby na dobre, gdyby Koziorożec nieco wyluzował.

Horoskop Koziorożec: Zdrowie

Zodiakalny Koziorożec to prawdziwy twardziel. Jego organizm charakteryzuje się ogromną wytrzymałością, ale jest to – paradoksalnie – jego największa słabość. Otóż z uwagi na swoją wytrzymałość Koziorożec często pracuje o wiele ciężej i więcej, niż powinien. Zdaje się nie zauważać chronicznego przemęczenia i ze stoickim spokojem łyka kolejną kawę, by móc jeszcze trochę popracować. W ten sposób może jednak doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli się w porę nie opamięta, skończy w szpitalu.

Pracowitość Koziorożca często obraca się przeciwko niemu. Organizm nie wytrzymuje wielkiego tempa pracy i ogromnego stresu, jaki jej towarzyszy. Niewielka dawka stresu działa na Koziorożca mobilizująco, ale większa jego ilość prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Koziorożec niby wie, że nie powinien się przepracowywać, ale zawsze powtarza sobie, że jeszcze trochę musi zrobić. Wszystko po to, by realizować swoje ambitne cele.

Osoba urodzona pod znakiem Koziorożca jest podatna na depresję. Ma to często związek z pracą i problemami, jakie pojawiają się na drodze do szczytów kariery. Koziorożec jest chronicznie przemęczony i może przestać postrzegać świat jako piękne miejsce do życia. Zamiast czerpać radość z dnia codziennego, ciągle goni za swoimi celami. Taki tryb życia może sprawić, że Koziorożec szybko się wypali i całkowicie podda depresji.

Odżywianie Koziorożca

W jedzeniu Koziorożec nie jest zanadto wybredny. Posiłek to dla niego źródło energii niezbędnej do realizacji celów. Nie chce więc marnować zbyt dużo czasu na jedzenie i często spożywa posiłki w pośpiechu, jakby go ktoś gonił. Jedynie podczas służbowych lunchów może się delektować spożywanymi potrawami. Ale tylko dlatego, że przy okazji załatwia interesy.

Na pewno nie zobaczymy Koziorożca w kuchni. On nie ma czasu na gotowanie. Zje dosłownie wszystko, więc gotowe danie z supermarketu całkowicie mu wystarcza. Wrzuca do mikrofalówki i po kilku minutach może zasiąść przed komputerem z parującym daniem. Nawet nie zauważy, kiedy skończy jeść.

W mniemaniu Koziorożca, jedzenie powinno być zdrowe i pożywne. Smak czy wygląd mają dla niego drugorzędne znaczenie. Może dlatego lubi warzywa. Wielu ludzi nie przepada za nimi, ale dla Koziorożca są one idealnym posiłkiem. Czyste i proste w przygotowaniu. Raz, dwa i głód już jest zaspokojony.

Aktywność fizyczna

Koziorożec nie przepada za aktywnością fizyczną. Za bardzo pochłania go kariera zawodowa. Siedzi w firmie całymi dniami, ślęcząc przed komputerem lub deską kreślarską. Na sport nie ma czasu. Wolną chwilę woli poświęcić na zaplanowanie kolejnych zadań. Efektem jest słaba kondycja i zwiotczałe ciało. Jeśli Koziorożec nie chce się rozchorować, powinien wciągnąć ćwiczenia w swój plan codziennych zajęć.

Koziorożec - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: dziesiąty.
Nazwa łacińska: Capricornus.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 270-300.
Żywioł astrologiczny: ziemia.
Jakość astrologiczna: kardynalna.
Planeta rządząca: Saturn.
Szczęśliwe kolory: brązowy, szary, granatowy, czarny.
Szczęśliwe kamienie: bursztyn, szafir, onyks, chalcedon, gagat, czarny koral.
Szczęśliwe rośliny: sosna, jodła, ciemiernik.
Szczęśliwe zapachy: mirra, żywica, żywica benzoesowa, wiciokrzew.
Szczęśliwe metale: ołów.
Kraje: Afganistan, Indie.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.

Kategorie: Astrologia