Horoskop Rak – znak zodiaku

Horoskop Rak

Horoskop Rak: 21 czerwca - 22 lipca (21 czerwca - 23 lipca)*

Człowiek urodzony pod znakiem zodiakalnego Raka jest pełnym sprzeczności osobnikiem. Charakteryzuje się ogromną zmiennością nastrojów. W dodatku jest niezwykle wrażliwy, więc łatwo można go obrazić.

Ogólnie rzecz biorąc, osobowość zodiakalnego Raka jest często niezrozumiana. To naprawdę skomplikowany człowiek. Z jednej strony szybko uzależnia się emocjonalnie od partnera, a z drugiej - chce być niezależny i samowystarczalny. Miota się więc pomiędzy swoimi pragnieniami a chęcią udowodnienia własnej wartości.

Horoskop Rak

Wrażliwość Raka jest jego wielką zaletą. To właśnie dzięki niej jest on opiekuńczy i współczujący, co przekłada się na relacje z innymi ludźmi. Rak stara się bowiem dbać o wszystkich wokół siebie. Pomaga bez wahania i nie szczędzi sił, żeby zapewnić bliskim jak najlepsze warunki do realizacji marzeń. Rak nie stroni też od pomagania obcym ludziom, toteż często można go spotkać w ośrodkach pomocy czy na akcjach charytatywnych.

Szkoda tylko, że zodiakalny Rak nie należy do odważnych osób. Jest nieśmiały i często nie podejmuje ryzyka realizacji własnych marzeń. Potrzebuje kogoś, kto popchnie go do działania. Jeśli Rak znajdzie taką osobę, wreszcie odważy się i zgodzi na wspólne podjęcie wyzwania. Oczywiście pod warunkiem, że ta osoba zdobędzie najpierw zaufanie Raka, co nie należy do łatwych zadań.

Wrażliwość Raka sprawia, że często zbyt wielką wagę przywiązuje do wydarzeń z przeszłości. Rozpamiętuje je, szczególnie doznane krzywdy lub popełnione błędy. Zamiast z nadzieją patrzeć w przyszłość i planować kolejne projekty, Rak siedzi naburmuszony i załamany wydarzeniem, które miało miejsce przed laty. Nikt już o tym nie pamięta z wyjątkiem Raka, który nie potrafi pogodzić się, że wyrządzonych krzyw nie można już naprawić.

Osoba urodzona pod znakiem Raka może sprawiać wrażenie miękkiej i łagodnej. W rzeczywistości jednak Rak potrafi być bardzo uparty. Wykazuje olbrzymią siłę charakteru, kiedy ktoś skrytykuje jego bliskich. Rodzina jest bowiem niezwykle ważna w życiu Raka. Zawsze będzie zaciekle jej bronić. W obliczu niebezpieczeństwa grożącego bliskim, w Raka wstępuje wręcz tytaniczna siła i odwaga.

Cechy charakteru zodiakalnego Raka

Zalety: wrażliwy, troskliwy, niezawodny, lojalny, tradycjonalista, oszczędny, ciepły, rodzinny, łagodny, cierpliwy.

Wady: egocentryczny, kapryśny, chimeryczny, nadwrażliwy, niepewny siebie, obrażalski, uparty, pesymista.

Pełen sprzeczności, tajemniczy bohater renesansowych powieści – oto Rak. Przemyka przez życie, snując marzenia, lecz często poprzestając na wyobrażaniu sobie siebie w roli szlachetnego rycerza lub mądrej księżniczki. Osobowość zodiakalnego Raka jest nieodgadniona.

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Raka ma skłonności do pesymistycznego myślenia. Zdarza mu się to niezwykle często, a wynika zazwyczaj z niskiego poczucia własnej wartości. Swoją przyszłość zwykle widzi w mrocznych barwach i nawet nie wysila się, by coś konkretnego zaplanować. Woli patrzeć na znajomych i rodzinę, jak odnoszą kolejne sukcesy, a sam płacze nad swoim ciężkim losem.

Raka fascynuje przeszłość. Interesuje się historią oraz tradycjami różnych krajów. Chętnie czyta książki na ten temat, a zgłębiając wiedzę, uczy się wytwornie zachowywać. Ceni sobie dobre wychowanie oraz taktowne postępowanie. Tego też wymaga od swoich najbliższych. Czuje się bowiem bezpiecznie, widząc wokół siebie grzecznych ludzi.

Ciekawą cechą zodiakalnego Raka jest jego zamiłowanie do kolekcjonerstwa. Patrząc na niektórych przedstawicieli tego znaku zodiaku, można by pomyśleć, że powinien nazywać się Chomikiem, a nie Rakiem. We wszystkie zakamarki domu upycha mnóstwo przedmiotów, które z czasem mogą nieźle zagracić domostwo. Większość z tego nikomu nigdy nie okaże się potrzebna, ale Rak upiera się nad przechowywaniem każdej najdrobniejszej rzeczy.

Horoskop Rak: Miłość

Rak jest w miłości bardzo ostrożny. Nie chodzi o to, że jest oziębły. Co to, to nie. Jest niezwykle wrażliwy i uczuciowy. Właśnie dlatego z podejrzliwością podchodzi do każdej osoby okazującej mu zainteresowanie. Boi się zranienia, więc profilaktycznie utrudnia potencjalnym partnerom zawarcie znajomości.

Nieśmiałość Raka sprawia, że trudno mu umówić się na pierwszą randkę. Zwykle czeka i z daleka podziwia obiekt swoich uczuć. Jeśli druga strona nie zrobi pierwszego kroku, Rak może się nie doczekać spełnienia w miłości. To byłaby dla niego tragedia.

W związku Rak jest delikatnym i wrażliwym kochankiem. Jeśli znajdzie partnera, któremu w pełni zaufa - zamieni się w prawdziwą maszynę do seksu. Rak wręcz uwielbia igraszki w łóżku i nie ma dnia, żeby nie miał ochoty zbliżyć się do ukochanej osoby.

Dowiedz się więcej: Jaki jest Rak w miłości?

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Niezwykła para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby.
Interesujący związek: Byk, Panna.
Przeciętnie, ale rokuje: Lew.
Mało zrozumienia: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik.

Horoskop Rak: Finanse

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Raka ma wrodzone zdolności do finansów. Bez obaw może podjąć studia w tym zakresie i z pewnością będzie mu świetnie szło. Kiedy już opanuje odpowiednią ilość wiedzy, zacznie szybko rozwijać własny biznes. Jego inwestycje przyniosą nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim pokaźne sumy.

Co więcej, Rak nie ma zwyczaju szastać pieniędzmi. Oszczędność to element jego natury. Kiedy więc przyzwoicie zarobi, będzie ostrożnie wydawał. Raczej odłoży większość pieniędzy na czarną godzinę zamiast szaleć po sklepach. Niestety istnieje niebezpieczeństwo, że Rak zacznie być zbyt oszczędny. Rzadko wpada w obsesję na punkcie pieniędzy, ale jeśli uzna je za gwarancję bezpieczeństwa dla rodziny, może zamienić się w prawdziwego dusigrosza.

Na ogół Rakowi nie grozi brak stabilności w kwestiach finansowych. Jeśli nie zwiąże się z nieodpowiedzialną osobą, która szasta pieniędzmi na lewo i prawo, raczej nie musi obawiać się o swój majątek. Potrafi doskonale gospodarować pieniędzmi. Nie tylko zarobić je, ale też dobrze reinwestować oraz rozsądnie wydawać.

Horoskop Rak: Praca

Najważniejsza dla zodiakalnego Raka jest rodzina, więc pracę zawodową zawsze będzie traktował drugorzędnie. Ona służy do zarabiania pieniędzy na utrzymanie domu i najbliższych - to wszystko. Rak nie jest typem karierowicza. Gdyby to od niego zależało, zająłby się domem i nie zaprzątałby sobie głowy robieniem kariery. Rak nie zabiega też o sławę czy sukcesy w wielkim świecie. Wystarczy, że będzie mógł zapewnić szczęście rodzinie. Wówczas poczuje się całkowicie spełniony.

Rakowi odpowiada każdy rodzaj zajęcia, w którym będzie miał okazję do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Chęć pomocy czyni z niego idealnego współpracownika. Każdy może skorzystać z obecności Raka w firmie. Jeśli natomiast do jego obowiązków należy opieka nad innymi, to trudno znaleźć lepszego kandydata na to stanowisko.

Najodpowiedniejszy zawód

Idealnym zawodem dla Raka będzie praca związana z opieką nad innymi ludźmi. Rak jest bardzo wrażliwy i będzie dbał o swoich podopiecznych, przez co doskonale sprawdzi się w tej roli. Dobrze czuje się również jako lekarz lub psychoterapeuta.

Wiele Raków to wyśmienici ludzie interesu. Nie nadają się do wielkiego biznesu, ale małe przedsiębiorstwa (np. osiedlowy sklepik) prowadzą rewelacyjnie. Nawiązują bardzo dobre relacje z klientami, przez co ci ostatni często i chętnie do Raków wracają.

Czytaj więcej: Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Raka.

Horoskop Rak: Rodzina

Można śmiało powiedzieć, że zodiakalny Rak to najbardziej rodzinny znak w całym zodiaku. Nikt nie jest tak mocno zorientowany na rodzinę jak on. Rak potrzebuje miłości, ale to nie wszystko. Pragnie też domowego ciepła, roześmianych dzieci i zapachu świeżo upieczonego ciasta. Szczęśliwy dom jest podstawą jego egzystencji i nic nie będzie się liczyło, jeśli nie uda mu się stworzyć szczęśliwej rodziny.

Dom rodzinny jest dla Raka ostoją bezpieczeństwa. To niezdobyte sanktuarium, za którego murami może się zamknąć i ukryć przed światem. Od najmłodszych lat będzie więc planował stworzenie miejsca na Ziemi, gdzie będzie mógł poczuć się całkowicie pewnie. Nieodzowną częścią tego planu są najbliżsi. Ich obecność daje Rakowi poczucie wewnętrznego zadowolenia i harmonii.

Jako rodzic działa zwykle rozsądnie, choć ma tendencję do wyolbrzymiania pewnych zdarzeń. Bywa, że Rak jest nadopiekuńczy względem swoich latorośli. Ciągle się o nie boi i pragnie zapewnić im absolutne bezpieczeństwo. Na szczęście w tej kwestii doskonale sprawdza się intuicja Raka. Bezbłędnie ostrzega go o wszelkich zagrożeniach, dzięki czemu może on zawczasu podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Horoskop Rak: Zdrowie

Uczucia są zwykle słabą stroną zodiakalnego Raka. Łatwo się denerwuje, toteż doświadcza dużo stresu. Osłabia w ten sposób organizm, ulegając licznym, pomniejszym infekcjom. Jeśli utrzyma dobry humor, prawie nie będzie miał problemów zdrowotnych. Jeśli natomiast podda się pesymistycznym myślom, co chwilę będzie coś "łapał".

Dobrym rozwiązaniem będą dla Raka regularne ćwiczenia. Aktywność fizyczna pozwoli rozładować napięcie i ulży nieco organizmowi. Najbardziej skuteczne okazać się mogą sporty wodne. Rak uwielbia wodę, więc raczej nie będzie miał problemów z regularnym korzystaniem z basenu czy odwiedzaniem plaż w sezonie letnim.

Rak ma zazwyczaj wrażliwy układ trawienny, szczególnie żołądek. Powinien unikać pikantnych, ostro przyprawionych potraw. Efekt jest wzmocniony przez nerwowy tryb życia Raka. Żyje on w ciągłym emocjonalnym napięciu, tym samym czyniąc się bardzo podatnym na stres. Właśnie stres pogłębia wszystkie ewentualne problemy zdrowotne Raka. Dolegliwości, które mógłby on przechodzić łagodnie, nasilają się w wyniku ciągłego zamartwiania.

Odżywianie Raka

Ulubione potrawy Raka to risotto oraz dania zawierające w sobie drób. Ma on też ogromną słabość do czekolady. Być może dlatego, że poprawia ona nastrój, a ten często u Raka jest dość zaniżony.

Rak uwielbia jeść. Ma smykałkę do pracy w kuchni, gdzie czuje się wyśmienicie. Niestety wrażliwy żołądek nie pozwala mu w pełni zaszaleć jako kucharz. Rak może przygotowywać wspaniałe posiłki dla rodziny i przyjaciół, ale sam musi bardzo uważać. Pewnych dań po prostu nie jest w stanie przetrawić, w efekcie czego najczęściej zadowala go prosta kuchnia. Eksperymenty kulinarne, choć kuszące, stara się ograniczać do minimum. Nie ma potrzeby chorować tylko dlatego, że pojawia się ochota na egzotyczne danie.

Jedno, czego Rak nigdy sobie nie odmówi – nawet za cenę niestrawności – to słodycze. Uwielbia piec ciasta i przygotowywać przeróżne desery. Jest w tym prawdziwym mistrzem, więc należy uważać, żeby nie przytyć, jeśli często się Raka odwiedza.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia są dla Raka bardzo ważne. A przynajmniej takie powinny być, ponieważ pozwalają się odprężyć. Ciągłe emocjonalne napięcie wywołuje u Raka stres, a co za tym idzie – liczne, choć niewielkie dolegliwości zdrowotne. Sport będzie więc doskonałym lekarstwem.

Osoba urodzona pod znakiem Raka uwielbia przyrodę. Chętnie więc wybierze się na spacer w góry lub do lasu. Kocha również wodę, więc z przyjemnością chodzi na basen, żeby popływać. Ilekroć ma okazję wybrać się na plażę, skwapliwie z niej korzysta.

Rak - tradycyjne powiązania

Kolejność w zodiaku: czwarty.
Nazwa łacińska: Cancer.
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 90-120.
Żywioł astrologiczny: woda.
Jakość astrologiczna: zmienna.
Planeta/ciało niebieskie rządzące: Księżyc.
Szczęśliwe kolory: srebrny, różowy, indygo, bordowy, biały, bladozielony, tęczowy.
Szczęśliwe kamienie: opal, koral, malachit, szmaragd, kamień księżycowy, akwamaryna.
Szczęśliwe rośliny: wierzba, melisa, olcha.
Szczęśliwe zapachy: irys, konwalia, mirra, pierwiosnek.
Szczęśliwe metale: srebro.
Kraje: USA, Kanada, Holandia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem. Możesz też tutaj sprawdzić daty graniczne swojego znaku zodiaku.


Kategorie: Astrologia