Sylvia Browne – kobieta, która przepowiedziała epidemię koronawirusa

Sylvia Browne

Sylvia Browne | Fot. Mat. prasowe

Sylvia Browne była znana z przepowiadania przyszłości. W 2008 roku opublikowała książkę, w której znalazł się akapit poświęcony – jak się zdaje – epidemii koronawirusa panującej na świecie w 2020 roku.

Bardzo dużo ludzi zwraca obecnie uwagę na przepowiednie amerykańskiej medium. Ja również przyznaję, że byłem zaskoczony informacją na ten temat. Choć wcześniej pobieżnie znałem postać pani Browne, nie miałem pojęcia, że przed laty przepowiedziała to, co się teraz dzieje.

Sylvia Browne – medium

Sylvia Celeste Browne (1936-2013) była amerykańską pisarką oraz medium o zdolnościach parapsychicznych. Regularnie występowała w telewizji i radiu, w tym w The Montel Williams Show i Larry King Live, a także prowadziła godzinny internetowy program radiowy w Hay House Radio.

Browne zaczęła wróżyć w 1974 roku, natomiast w 1986 roku założyła kościół gnostycko-chrześcijański w Campbell w Kalifornii, znany jako Society of Novus Spiritus. Była także szefową Sylvia Browne Corporation i Sylvia Browne Enterprises.

Sylvia Browne twierdziła, że widziała Niebo i anioły oraz rozmawiała z przewodnikiem duchowym o imieniu Francine. Postrzegała również szeroki zakres częstotliwości wibracyjnych.

Nie da się ukryć, że Browne miała wielu wielbicieli. W 2007 roku trzeba było czekać aż 4 lata na swoją kolej, by otrzymać czytanie medium. W tym samym roku setki ludzi wybrały się ze sławną amerykanką w rejs, podczas którego można było skorzystać z bardzo drogich sesji.

Pandemia koronawirusa

Siedem lat po swojej śmierci Sylvia Browne przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie, kiedy w mediach społecznościowych rozpowszechniono informację, że w jej książce End of Days z 2008 roku (wydanie polskie: Nasza ziemia, nasze życie. Co nas czeka?) znajdują się prognozy odnoszące się do pandemii koronawirusa 2019-2020. Oto cytat:

Około 2020 roku poważna choroba przypominająca zapalenie płuc rozprzestrzeni się po całym świecie, atakując płuca i oskrzela – będzie opierać się wszystkim znanym metodom leczenia. Niemal bardziej zaskakujący niż sama choroba będzie fakt, że nagle zniknie ona tak szybko, jak się pojawiła, zaatakuje ponownie dziesięć lat później, a następnie całkowicie zniknie.

Pierwsze relacje o przepowiedni pojawiły się w marcu 2020 roku i szybko zostały podchwycone przez celebrytów, takich jak Kim Kardashian.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Benjamin Radford (amerykański pisarz, śledczy i sceptyk) odrzucił prognozę Browne jako zbyt ogólną i bardziej podobną do epidemii SARS w 2003 roku niż do COVID-19. Radford zauważył także, że chociaż COVID-19 może prowadzić do zapalenia płuc, nie jest to "poważna choroba przypominająca zapalenie płuc".

W tej przepowiedni jest jednak coś więcej. Jak się okazuje, Sylvia Browne opublikowała co najmniej jeszcze jedną podobną prognozę, ale zawierającą pewne znaczące różnice. W książce Prophecy: What the Future Holds for You z 2004 roku (nie wiem, czy była wydana w Polsce) znajduje się wcześniejsza, nieco inna wersja proroctwa dotyczącego pandemii z 2020 roku:

Do 2020 roku w miejscach publicznych zobaczymy więcej niż kiedykolwiek osób w maskach chirurgicznych i gumowych rękawiczkach. Będą je nosić z powodu ciężkiej choroby przypominającej zapalenie płuc, która atakuje zarówno płuca, jak i oskrzela; jest też niezwykle odporna na leczenie. Ta choroba będzie szczególnie zaskakująca, ponieważ po wywołaniu absolutnej paniki w porze zimowej, całkowicie zniknie aż na dziesięć lat. Z tego powodu zarówno jej źródło, jak i potencjalne lekarstwo okaże się o wiele bardziej tajemnicze.

Pozostaje zastanawiać się, dlaczego Sylvia Browne zmieniła treść swojego proroctwa. Czy chciała je bardziej uwiarygodnić, czy może miała jakiś inny powód?

Sylvia Browne: kontrowersje

Pamiętajmy, że Sylvia Browne nie była nieomylna, jeśli chodzi o przepowiednie. Wręcz przeciwnie, myliła się bardzo często. Zresztą z tego powodu spotykała się z ostrą krytyką.

Dobrym przykładem może być The Montel Williams Show, w którym medium regularnie występowała i odpowiadała na pytania widowni. W 2004 roku powiedziała matce Amandy Berry, że jej córka zmarła. Później się okazało, że dziewczyna została porwana przez Ariela Castro. Oczywiście znaleziono ją żywą.

Takich historii jest znacznie więcej. Można zatem zastanawiać się, na ile przepowiednie Sylvii Browne były prawdziwym jasnowidzeniem, a na ile sprytnym oszustwem wykorzystującym mentalizm (techniki manipulowania ludzkim umysłem).

Sylvia Browne: książki

Sylvia Browne była autorką, której prace często dyskredytowano i krytykowano. To jej jednak nie zniechęciło i napisała ponad 40 książek, z których wiele znajdowało się na liście bestsellerów New York Timesa. Oto najważniejsze, według mnie, pozycje:

 1. Sylvia Browne i Antoinette May: Adventures of a Psychic, CA: Hay House, 1990 r.
 2. Sylvia Browne i Lindsay Harrison: The Other Side and Back: A Psychic's Guide to Our World and Beyond, New York, 1999 r.
 3. Sylvia Browne i Lindsay Harrison: Life on the Other Side: A Psychic's Tour of the Afterlife, Berkley, 2000 r.
 4. Sylvia Browne: God, Creation, and Tools for Life, CA: Hay House, 2000 r.
 5. Sylvia Browne: Meditations, CA: Hay House, 2000 r.
 6. Sylvia Browne i Lindsay Harrison: Blessings From the Other Side, NY: New American Library, 2000 r.
 7. Sylvia Browne: Souls Perfection, CA: Hay House, 2000 r.
 8. Sylvia Browne: The Nature of Good and Evil, CA: Hay House, 2001 r.
 9. Sylvia Browne: Conversations With the Other Side, CA: Hay House, 2002 r.
 10. Sylvia Browne: Lessons For Life, CA: Hay House, 2004 r.
 11. Sylvia Browne i Lindsay Harrison: Prophecy: What the Future Holds for You, NY: Dutton, 2004 r.
 12. Sylvia Browne: Contacting Your Spirit Guide, CA: Hay House, 2005 r.
 13. Sylvia Browne: Secrets & Mysteries of the World, CA: Hay House, 2005 r.
 14. Sylvia Browne: Spiritual Connections, CA: Hay House, 2007 r.
 15. Sylvia Browne: Secret Societies, CA: Hay House, 2007 r.
 16. Sylvia Browne i Lindsay Harrison: End of Days, NY: Dutton, 2008 r. Wydanie polskie: Nasza ziemia, nasze życie. Co nas czeka? Studio EMKA, 2020 r.
 17. Sylvia Browne: Mystical Traveler, CA: Hay House, 2008 r.
 18. Sylvia Browne: Psychic Healing: Using the Tools of a Medium to Cure Whatever Ails You, CA: Hay House, 2009 r.
 19. Sylvia Browne i Lindsay Harrison: The Truth About Psychics: What's Real, What's Not, and How to Tell the Difference Touchstone, 2009 r.
 20. Sylvia Browne: Psychic: My Life in Two Worlds, HarperOne, 2010 r.

Kategoria: Przepowiednie i proroctwa