Przepowiednie Nostradamusa odkrywają naszą przyszłość

Przepowiednie Nostradamusa

Nostradamus, francuski lekarz i prorok, może i budzi wiele kontrowersji, ale nie można zaprzeczyć, że wiele jego przepowiedni się sprawdziło. Sceptycy z pewnością będą szukać argumentów przemawiających za ich nieprawdziwością. Trzeba przyznać, że przepowiednie Nostradamusa mają ogromną siłę oddziaływania. Temu nie zaprzeczy nikt.

Nostradamus wydał swoją pierwszą książkę, Les Propheties, w 1555 roku i publikacja ta wciąż jest wznawiana. Do dzisiaj można ją znaleźć w wielu księgarniach na całym świecie. Każdy z tekstów, czterowierszy, przedstawia jakieś wydarzenie z przyszłości.

Przepowiednie Nostradamusa

Choć w wielu przypadkach można uznać, że teksty Nostradamusa "pasują" do wielu wydarzeń, istnieje kilka znajdujących się niesamowicie blisko rzeczywistości. Ich po prostu nie można pomylić z niczym innym. W przedstawionych poniżej 7 przypadkach nie da się ignorować ich niesamowitej trafności.

Śmierć Henryka II

Przepowiednia (C1 Q35):

Le Lyon jeune le vieux surmontera,
En champ bellique par singulier duelle,
Dans cage d’or les yeux luy crevera.
Deux playes une, pour mourir mort cruelle.

Młody lew pokona starego
Na polu walki w pojedynczym starciu,
Przebije jego oczy w złotej klatce,
Dwie rany w jednej, czeka go okrutna śmierć.

Co się wydarzyło:

Podczas turnieju rycerskiego król Francji Henryk II (1519-1559) miał stanąć do pojedynku z hrabią Gabrielem de Montgomery, Seigneur de Lorges. Podczas ich ostatniego przejścia lanca Montgomery’ego trafiła króla w napierśnik, ułamała się i podzieliła na dwa kawałki. Jeden przeszedł przez wizjer i trafił prosto w prawe oko króla, drugi kawałek trafił w jego napierśnik. Henryk, zanim umarł, cierpiał jeszcze 10 dni w swoim łożu. Niektóre relacje z tamtych czasów zdradzają, że tarcze przeciwników były ozdobione wizerunkami lwów. Hrabia de Montgomery był młodszy o kilka lat od króla (stąd młody lew).

Istnieją, co prawda, spory co do określenia przez Nostradamusa miejsca zdarzenia, lecz można to wyjaśnić. Turniej nie jest polem bitwy, ale stanowi jego symulację i z pewnością nie można zaprzeczyć, że mówimy tutaj o potyczkach.

Wielki Pożar Londynu

Przepowiednia (C2 Q51):

Le sang du juste a Londres fera faute,
Bruslez par foudres de vingt trois les six,
La dame antique cherra de place haute.
De mesme secte plusieurs seront occis.

Krwi sprawiedliwego zabraknie w Londynie,
Spalony w ogniu trzech szóstek,
Stara dama spadnie z wysokiego miejsca.
Wielu z tej samej sekty zostanie zabitych.

Co się wydarzyło:

Dnia 2 września 1666 roku mały pożar w piekarni Thomasa Farrinera na ulicy Pudding Lane w Londynie zamienił się w trzydniową pożogę, która strawiła miasto. Wydarzenie to stało się znane jako Wielki Pożar Londynu. W tamtych czasach nie rejestrowano chłopskich zgonów, ale wielu historyków twierdzi, że co najmniej 6-8 osób zginęło w tym pożarze. Tysiące domów i firm zostało spalonych.

"Krew sprawiedliwego" może odnosić się do kwestii eliminacji milionów szczurów żyjących w Londynie. Zwierzęta te przenosiły pchły, które rozprzestrzeniały Czarną Śmierć. Ta niebezpieczna plaga zniknęła po wielkim pożarze.

Dojście Napoleona do władzy

Przepowiednia (C8 Q1):

PAU, NAY, LORON będzie bardziej ogniem niż krwią,
By pływać w sławie, wielcy uciekną tam, gdzie łączą się rzeki
Piusom zabroni dostępu
Pampo i Durance zatrzymają ich w niewoli.

Co się wydarzyło:

Używając słów Pau, Nay i Loron, Nostradamus wykorzystał jedną ze swoich ulubionych metod, mianowicie anagram. W tym przypadku jest to prosta gra słów. Korsykańska pisownia imienia Napoleon, brzmi Napaulon. Przestawiając odpowiednio sylaby tych słów, otrzymujemy Napaulon Roy, co znaczy "Napoleon Król".

"Będzie bardziej ogniem niż krwią " może odnosić się do tego, że Napoleon nie pochodził ze szlacheckiego rodu (krew), a objął władzę w czasie przewrotu (ogień). " Piusom zabroni dostępu" może odnosić się do papieży Piusa VI i VII. Obaj zostali przez Napoleona uwięzieni.

Odkrycia Ludwika Pasteura

Przepowiednia (C1 Q25):

Perdu, trouve, cache de si long siecle,
Sera pasteur demy Dieu honore,
Ains que la Lune acheve son grand cycle,
Par autres vieux sera deshonore.

Zagubiony, odnaleziony, ukryty przez długie wieki,
Pasterz będzie szanowany jak półbóg,
Kiedy Księżyc zakończy swój wielki cykl,
Przez innych będzie zniesławiany.

Co się wydarzyło:

Jest to jedna z najsłynniejszych przepowiedni Nostradamusa, dotycząca kwestii naukowych. Ludwik Pasteur [fr. pasterz], francuski chemik i mikrobiolog, urodził się w 1822 roku. Naukowiec ten odkrył, że rozwój mikroorganizmów powoduje fermentację. To odkrycie wykazało również, że bakterie nie pojawiają się spontanicznie, jak sądzono wcześniej. Zamiast tego, powstają w żywych organizmach w procesie zwanym biogenezą.

Co prawda Pasteur nie był pierwszym człowiekiem, który przedstawił "teorię zarazków", ale jako pierwszy przekonał większość Europy do jej słuszności oraz wielkiego znaczenia dla ludzkiego zdrowia. Wymyślił sposób usuwania bakterii, który nazywa się "pasteryzacją". Jego wczesne prace doprowadziły również do stworzenia szczepionki na wściekliznę i wąglika.

Przepowiednie Nostradamusa związane z medycyną są o tyle ciekawe, że w swojej praktyce medycznej stosował on wiedzę, która wydawała się wykraczać poza współczesną mu medycynę. Czyżby korzystał z informacji zdobytych dzięki doznawanym wizjom? To daje do myślenia.

Terror Hitlera w Europie

Przepowiednia (C2 Q24):

Bestes farouches de faim fleuves tranner,
Plus part du camp encontre Hister sera,
En cage de fer le grand sera trainner,
Quand Rin enfant Germain observera.

Oszalałe z głodu bestie przepłyną rzeki,
Większa część pola bitewnego będzie przeciw Histerowi,
Przywódca będzie zaciągnięty do żelaznej klatki,
Kiedy dziecko Niemiec nie przestrzega żadnego prawa.

Przepowiednia (C3 Q35):

Du plus profond de l’Occident d’Europe,
De pauvres gens un jeune enfant naistra,
Qui par sa langue seduira grande troupe,
Sont bruit au regne d’Orient plus croistra.

Głęboko na zachodzie Europy
Biednym ludziom urodzi się dziecko,
Które swoimi słowami omami wielkie tłumy,
A usłyszą o nim aż po krainy Wschodu.

Co się wydarzyło:

Hitler, który urodził się w 1889 roku w biednej rodzinie w Europie Zachodniej, wykorzystał swoje umiejętności oratorskie, by mobilizować i nakłaniać ludzi do popierania partii nazistowskiej w Niemczech, w latach po I wojnie światowej. Choć wielu badaczy uważa, że do słowa "Hister" wkradła się literówka, to trzeba zaznaczyć, iż jest to również dawna nazwa Dunaju. Hitler urodził się niedaleko od tej rzeki, w Austro-Węgrach, znanych również jako "Monarchia Naddunajska". Pamiętajmy, że Nostradamus często używał w swoich pismach anagramów, takich jak "Hister".

Bomba atomowa

Przepowiednia:

Niedaleko zatoki i w dwóch miastach
Pojawiają się nie widziane dotąd plagi.
Głód i zaraza, które zostały zrzucone przez żelazo,
Będą prosić nieśmiertelnego Boga o pomoc.

Co się wydarzyło:

W sierpniu 1945 roku Stany Zjednoczone zrzuciły dwie bomby atomowe na Japonię, na miasta Hiroszima i Nagasaki. Wielu historyków twierdzi, że ta tragedia oznaczała początek końca II wojny światowej. Ludzie, którzy uniknęli bezpośredniej eksplozji, zostali napromieniowani, w wyniku czego wielu zginęło. Choroba popromienna jest prawdopodobnie "głodem i zarazą" z centurii.

Zamach na Johna F. Kennedy’ego

Przepowiednia:

Starożytne zadanie zostanie zakończone
Z wysoka, zło spadnie na wielkiego człowieka.
Nieżyjąca niewinna osoba zostanie oskarżona o czyn
Winny pozostanie w ukryciu.

Co się wydarzyło:

Zabójstwo Johna Kennedy’ego, dokonane w 1963 roku, bez wątpienia pochodziło z "wysoka". Kula została bowiem wystrzelona z poziomu dachu.

Mężczyzna oskarżony o zbrodnię, Lee Harvey Oswald, nie żył wystarczająco długo, aby stanąć przed sądem. Właściciel klubu nocnego w Dallas zabił go, gdy Oswald znajdował się w policyjnym areszcie. Oswald również uparcie twierdził, że był niewinny.

Do dzisiaj nie wiemy z całą pewnością, kto zabił Kennedy’ego. Wielu Amerykanów uważa, że był to spisek, mający na celu pozbycia się niewygodnego (bo uczciwego) prezydenta, który był zagrożeniem dla ówczesnej elity, faktycznie sprawującej władzę w USA.

Zamach na WTC

Przepowiednia:

Niebo będzie płonąć na czterdziestym piątym stopniu.
Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta.
Przez ogień, zniszczy ich miasta, zimne i okrutne serce rozleje krew.
Bez litości.

Co się wydarzyło:

Rankiem 11 września 2001 roku, porwane przez terrorystów islamskich samoloty uderzyły w dwie wieże World Trade Center w Nowym Jorku.

Badacze interpretują wyrażenie "na czterdziestym piątym stopniu" jako odniesienie albo do bliskości Nowego Jorku, 45-tej szerokości geograficznej, albo do tego, że płonące budynki upadły, tworząc w stosunku do ziemi kąt 45 stopni (opadły na siebie nawzajem).


Kategorie: Przepowiednie i proroctwa