Tarot 2023 – wróżba dla 12 znaków zodiaku

Tarot 2023

Tarot 2023 | Fot. Pixabay

Tarot 2023 roku – wróżba poprowadzi cię przez kolejne miesiące i zdradzi największe okazje oraz niebezpieczeństwa, które staną na twojej drodze. Karty tarota odkrywają przyszłość i pomagają uzupełnić twój roczny horoskop. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę w 2023 roku. Twój znak zodiaku to klucz do sukcesu.

Odczytanie wróżby z kart tarota to wspaniałe narzędzie, które pomoże ci w podejmowaniu dobrych decyzji. Co się wydarzy w 2023 roku? Możesz się dowiedzieć już teraz, zyskując tym samym bezcenne porady, jak postępować, by życie układało się pomyślnie.

Skorzystaj z informacji zawartych poniżej, żeby pokierować swoim losem i sprawić, że marzenia nareszcie znajdą się w zasięgu ręki.

Tarot 2023 dla znaków zodiaku

Przygotowaliśmy wróżbę tarota dla wszystkich dwunastu znaków zodiaku. Dzięki temu każdy może przeczytać prognozę dotyczącą właśnie jego. Znajdź swój znak i dowiedz się, na co zwrócić uwagę w 2023 roku.

♈ Tarot 2023: Baran

Los: Cesarzowa.

 • Symbol: obfitość, piękno, kobiecość, bezpieczeństwo, sukces, harmonia domowa, poczucie komfortu (zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego), zrozumienie.
 • Porada: Kochaj siebie i zaakceptuj wszystkie swoje cechy – zarówno zalety, jak i wady.

Wróżba: W roku 2023 Baran musi przede wszystkim nauczyć się dostosowywać do zmieniającej się rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy obawia się podporządkowania, czy też pragnie dominować nad wszystkim i wszystkimi – tym razem powinien otworzyć się na przemianę. Nawet jeśli na początku będzie wydawała się przerażająca.

W tym roku sukcesy Barana zależą głównie od relacji, jakie ma sam ze sobą. Cokolwiek zapragnie osiągnąć, najpierw musi nauczyć się radować tym, co już posiada. Warto więc, by zwrócił większą uwagę na drobne szczegóły, które składają się na jego życie.

Codzienne rytuały i nawyki mogą zostać w tym roku przystosowane do tego, żeby przypominać, jak wspaniale jest żyć i być sobą. Baran może chodzić z wysoko uniesioną głową, nie wstydząc się swoich marzeń i dążeń. Każdy dzień może być świętem, jeśli tylko Baran sobie na to pozwoli.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Barana.

♉ Tarot 2023: Byk

Los: Sprawiedliwość.

 • Symbol: karma, konsekwencje, przyczyna i skutek, uczciwość, odpowiedzialność, prawda, prawo, życiowe lekcje.
 • Porada: Nie unikaj odpowiedzialności za to, co robisz.

Wróżba: Cokolwiek Byk sądzi o swojej obecnej sytuacji, nie powinien panikować. Jest dobrze przygotowany do stawienia czoła każdemu wyzwaniu, więc wystarczy, że zacznie działać, a każdy potencjalny problem zostanie rozwiązany.

W roku 2023 Byk powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na intencje – zarówno swoje, jak i otaczających go ludzi. Planowanie życia bez odpowiednich intencji nie jest drogą do szczęścia, lecz do cierpienia. Byk uświadomi to sobie już w pierwszych dniach tego roku i od razu zacznie dokonywać subtelnych zmian w swoim postępowaniu.

Warto pamiętać o tym, żeby w swoje działania angażować innych. Byk powinien cały czas dzielić się swoimi pomysłami. Dzięki temu inni ludzie również będą mogli czerpać z nich korzyści. Ostatecznie Bykowi z pewnością uda się stworzyć wiele wspaniałych momentów, które doprowadzą do rozwoju zarówno jego samego, jak i innych osób.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Byka.

♊ Tarot 2023: Bliźnięta

Los: Dziesiątka Buław.

 • Symbol: przeciążenie obowiązkami, stres, problemy, ryzyko wypalenia, zmaganie się z przeciwnościami, troska, opór, utrata koncentracji, wyzwania.
 • Porada: Nie trzymaj się kurczowo swoich nawyków ani tym bardziej mechanizmów obronnych, które nie spełniają już swojej roli.

Wróżba: W roku 2023 Bliźnięta muszą wykazać się odpornością na stres i niezwykle silną wolą, jeśli nie chcą zatracić się w negatywnym myśleniu. Jest to czas dużej ilości pracy oraz odpowiedzialności za poważne projekty lub ludzi, którzy niekoniecznie mają ochotę współpracować.

Bliźnięta mogą poczuć, że ich postępy są powstrzymywane przez tajemniczą siłę. Jej źródła nie da się jednak ustalić, więc pozostaje uparte opieranie się przeciwnościom losu i pokonywanie ich. Bardzo przydatne może się okazać skrupulatne planowanie. Wiedząc, jaki następny krok należy wykonać, Bliźnięta poczują się pewniej. A dzięki temu skuteczność ich działań wzrośnie.

Jeśli chodzi o miłość, lepiej nie brać niczego za pewnik. Nawet jeśli Bliźnięta są w szczęśliwym związku, powinny cały czas pamiętać, że prędzej czy później pojawią się wyzwania mogące wszystko zniweczyć. Warto więc zawczasu dbać o relacje z najbliższymi, żeby w decydującym momencie nie zostać zaskoczonym.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Bliźniąt.

♋ Tarot 2023: Rak

Los: Sąd Ostateczny.

 • Symbol: samoocena, odnowa, przebudzenie, zdecydowanie, opanowanie, przebaczenie, obwinianie, refleksja, rozliczenie.
 • Porada: Nie bój się zadawać trudnych pytań.

Wróżba: Wygląda na to, że ten rok będzie czasem głębokiej wewnętrznej refleksji i rachunku sumienia. Rak w 2023 roku postara się uzyskać jasność w kwestii własnych pragnień dotyczących przyszłości. Prawdę mówiąc, wszystko będzie wynikało z dotychczasowych osiągnięć Raka. Jeśli więc do tej pory dawał z siebie wszystko, w 2023 roku nie będzie narzekać na brak sukcesów.

Rak może się teraz zająć leczeniem starych ran – szczególnie emocjonalnych. Jeśli będzie uważnie siebie obserwować i uniknie samooszukiwania, otworzy sobie drogę do naprawy własnego wnętrza. W ten sposób może sprawić, że jego życie stanie się lepsze i pod wieloma względami pełniejsze.

W roku 2023 Rak będzie znacznie intensywniej reagować na różnego rodzaju wydarzenia. To dlatego, że zależy mu na stworzeniu jak najlepszych warunków do rozwoju i każda przeciwność losu będzie go wyjątkowo mocno stresować. Jeśli jednak Rak weźmie odpowiedzialność za swoje postępowanie, powinien na bieżąco rozwiązywać wszelkie problemy.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Raka.

♌ Tarot 2023: Lew

Los: Dziesiątka Monet.

 • Symbol: bogactwo, dobrobyt, stabilizacja materialna, dziedziczenie, rodzina, pochodzenie.
 • Porada: Żyj w taki sposób, żeby wszystko, co robisz, było zgodne z twoją osobistą prawdą.

Wróżba: W tym roku chodzi przede wszystkim o to, aby Lew kroczył swoją indywidualną ścieżką. Powinien zadbać o swoje sprawy (zarówno zawodowe, jak i prywatne) i nieustannie dążyć do poprawy jakości życia. Warto przy tym pamiętać, że prawdziwe bogactwo nie kończy się na pieniądzach. Obejmuje także (a może przede wszystkim) dobre relacje z innymi ludźmi.

W roku 2023 Lew odniesie sukcesy, ale jednocześnie może stanąć na czyjejś drodze do spełnienia. Czasami bowiem tak się dzieje, że realizując własne marzenia, uniemożliwia się innym ludziom osiągnięcie tego samego. W takiej sytuacji należy zachować się we właściwy sposób. Jeśli Lew zacznie poniżać pokonanych, szybko straci swoją pozycję.

Z całą pewnością Lew w 2023 roku nie będzie się borykał z problemami finansowymi. Pojawi się wiele okazji, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Nie ma nawet potrzeby martwić się nadmiernie o poziom wydatków. Lwu najprawdopodobniej wystarczy na wszystko, co sobie wymyśli.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Lwa.

♍ Tarot 2023: Panna

Los: Siła (Moc).

 • Symbol: pewność siebie, odwaga, determinacja, skuteczność działania, opanowanie, kontrola, perswazja, pokonywanie przeciwności.
 • Porada: Nie obawiaj się eliminować ze swojego życia osób nieuczciwych czy zazdrosnych o twoje sukcesy.

Wróżba: W roku 2023 Panna będzie działać o wiele skuteczniej niż w latach poprzednich. Dysponuje teraz wystarczającą siłą woli, żeby pokonać każdą przeciwność losu. Nie przestraszy się ryzykownych kroków mogących zapewnić jej sukces w dziedzinie, która interesuje ją najbardziej.

Panna zasługuje na wszelkie nagrody, jakie teraz zdobędzie. Wynikają one bezpośrednio z wykonanej pracy i utrzymywania dobrych relacji z odpowiednimi ludźmi. Nic dziwnego, że nikt nie może zapomnieć o wyjątkowych zdolnościach Panny. Na każdym kroku przypomina ona o tym, jak wiele jest w stanie osiągnąć, jeśli tylko wystarczająco mocno zaangażuje się w jakiś projekt.

Bardzo ważnym elementem tego roku jest pozostanie w zgodzie z wyznawanymi wartościami, gdy sytuacja zaczyna się zmieniać. Panna może czasami czuć pokusę, żeby zachowywać się niezbyt uczciwie, ponieważ wyraźnie widzi, jak wiele może w ten sposób ugrać. Problem w tym, że sumienie nie pozwoli jej pogodzić się z nieodpowiednim sposobem osiągania celów. Przecież to, co Panna zrobi, zostanie w jej pamięci na zawsze.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Panny.

♎ Tarot 2023: Waga

Los: Czwórka Buław.

 • Symbol: optymizm, radość, tolerancja, społeczność, zabawa, świętowanie, spotkania, poczucie przynależności.
 • Porada: Zamiast wznosić emocjonalne mury, buduj mosty łączące cię z innymi ludźmi.

Wróżba: W roku 2023 Waga odrzuci strach na rzecz skłonności do podejmowania większego ryzyka. Czy to dobre podejście? W wielu przypadkach może okazać się bezcenne, ale czasami – wręcz niebezpieczne. Podczas każdego działania warto zachować przynajmniej minimum rozsądku. Dzięki temu Waga uniknie niepotrzebnych kłopotów.

Ogólnie w tym roku istnieje duża szansa na osiągnięcie większej stabilności życiowej. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Waga znajdzie odpowiedniego partnera / partnerkę – kogoś, kto ma silne pragnienie budowania bezpiecznej przyszłości. Wadze nie tylko się to udzieli, ale też może stanowić dodatkową ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Kiedy Waga nauczy się patrzeć na swoje życie z nowej perspektywy, przestanie uważać się za istotę doskonałą. Zamiast tego otworzy swój umysł i serce na ludzi, którzy idealnie wpasowują się w aktualne wydarzenia. Dzięki temu Waga będzie mogła na bieżąco obserwować, jakie zachowanie jest najbardziej pożądane w danej sytuacji.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Wagi.

♏ Tarot 2023: Skorpion

Los: Królowa Buław.

 • Symbol: obfitość, wyrażanie siebie, aktywność, niezależność, determinacja, spokój, pewność siebie, sukces zawodowy.
 • Porada: Nie bój się tego, że ktoś będzie się z ciebie śmiał czy cię krytykował. Rób to, czego pragniesz, gdyż najważniejsza jest osobista satysfakcja, a nie czyjaś aprobata.

Wróżba: W roku 2023 Skorpion będzie błyszczeć jaśniej niż kiedykolwiek. Jeśli uda mu się dobrze wykorzystać swoją pewność siebie, nie przegapi żadnej okazji do osiągnięcia sukcesu. Dysponuje teraz ogromnymi zasobami, które w zupełności wystarczą do zrealizowania każdego zadania. Nawet najbardziej ambitnego.

Skorpion bardzo często będzie wychodzić poza swoją strefę komfortu. Bynajmniej nie dlatego, że chce siebie zadręczać. Po prostu nadarzy się wiele doskonałych okazji do rozwoju – zarówno osobistego, jak i zawodowego – i grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Chociaż to oznacza niewygodę i stres, Skorpion w 2023 roku z pewnością nie będzie się ograniczać.

Choć wydarzy się bardzo dużo dobrego w życiu Skorpiona, powinien on pamiętać o jednym: decyzje należy podejmować, mając czyste intencje. Niech Skorpion zapyta siebie, do czego zmierza, a następnie – dlaczego to robi. Nie mając wiedzy na ten temat, może się zagubić w gąszczu możliwości i ostatecznie zmarnować sporo czasu na błahostki.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Skorpiona.

♐ Tarot 2023: Strzelec

Los: Piątka Mieczy

 • Symbol: konflikt, przegrana, nieporozumienia, pyrrusowe zwycięstwo, kłamstwo, wygrana za wszelką cenę, konkurencja.
 • Porada: Traktuj każde doświadczenie jak lekcję pozwalającą budować lepszą przyszłość.

Wróżba: Życie nie składa się wyłącznie ze zwycięstw i przyjemnych chwil. W roku 2023 Strzelec się o tym przekona na własnej skórze. Wiele przedsięwzięć będzie się rozwijać powoli i w bólach. Przeciwności losu zaczną się nawarstwiać, jeśli tylko Strzelec choć przez chwilę będzie się ociągać z obowiązkami. Czeka go wiele pracy, jeżeli chce ze wszystkim nadążyć.

Prawdopodobnie w tym roku zabraknie czasu na wypoczynek czy głębsze zastanowienie się nad przyczyną bieżącej sytuacji. Strzelec musi działać, ponieważ ciągle coś lub ktoś będzie mu przeszkadzać w drodze do sukcesu.

Jako że w roku 2023 Strzelec doświadczy nieszczerości i podstępów ze strony otaczających go ludzi, powinien podejmować decyzje bardzo ostrożnie (ale przy tym raczej szybko). Warto szukać szczerych osób – kogoś, kto w tych trudnych chwilach będzie mógł wesprzeć Strzelca. Ktoś taki na pewno się znajdzie, choć nie będzie łatwo do niego dotrzeć.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Strzelca.

♑ Tarot 2023: Koziorożec

Los: Umiarkowanie (Równowaga).

 • Symbol: spokój wewnętrzny, zaufanie, cierpliwość, harmonia, skromność, duchowość, rozwaga, dyplomacja.
 • Porada: Spróbuj odseparować się od tego, co jest dla ciebie niezdrowe.

Wróżba: W roku 2023 Koziorożec odkryje coś niezwykłego i spojrzy na swoje życie w sposób całkowicie świeży. Zacznie się koncentrować na nieco innych zadaniach, niż miało to miejsce w poprzednich latach – mniej pracy i zabiegania o rozwój kariery zawodowej, więcej rozważań dotyczących spraw natury duchowej. Pozycja społeczna przestanie się dla Koziorożca tak bardzo liczyć.

Więcej czasu i uwagi poświęci Koziorożec sprawom rodzinnym. Zadba o dom, ale przede wszystkim będzie się troszczyć o potrzeby najbliższych. Może się nawet zdecydować na spowolnienie rozwoju swojej kariery, jeśli w zamian zyska możliwość wzmocnienia więzi łączących go z najbliższymi.

Koziorożec z pewnością zasługuje na odpoczynek. Nie musi w 2023 roku pracować tak dużo, jak ma w zwyczaju. Nic się nie stanie, jeśli Koziorożec przeznaczy więcej czasu na czytanie książek lub na rozmyślanie o życiu.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Koziorożca.

♒ Tarot 2023: Wodnik

Los: Mag (Magik).

 • Symbol: zaradność, natchnione działanie, nowe możliwości, czas działania, początek, inicjatywa, komunikacja, wiedza, uśpione moce wymagające rozwinięcia, optymizm, dojrzała świadomość.
 • Porada: Szukaj kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów.

Wróżba: Nadszedł czas, aby skupić się na tym, czego Wodnik pragnie od życia. Zamiast bać się tego, jak inni będą postrzegać jego zamiary, Wodnik po prostu będzie działać. Nie przestanie nawet na chwilę, ponieważ w jego duszy zakiełkuje przekonanie, że obrany kierunek jest słuszny. Nawet w obliczu silnej krytyki Wodnik nie zrezygnuje ze swoich planów. Są bowiem dla niego zbyt ważne, by je tak po prostu porzucić.

W całą pewnością Wodnik nie będzie się obawiać wyrażania siebie. Zrobi to kunsztownie i niezwykle pomysłowo. Nic dziwnego, że zszokuje tak wielu ludzi ze swojego najbliższego otoczenia. Osiągnięcia Wodnika w 2023 roku na długo pozostaną w ludzkiej pamięci.

Z całą pewnością Wodnik wyjdzie zwycięsko z większości swoich potyczek. Wszechświat uśmiecha się do niego, otwierając wspaniałe ścieżki rozwoju. Przez większość czasu Wodnik będzie z zadowoleniem podejmował kolejne wyzwania, ponieważ nie zwątpi we własne umiejętności nawet na chwilę.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Wodnika.

♓ Tarot 2023: Ryby

Los: Szóstka kielichów.

 • Symbol: wspomnienia, melancholia, niewinność, wyciszenie, gotowość do wybaczenia, wiara, czas spokoju, radość.
 • Porada: Spędzaj jak najwięcej czasu w towarzystwie osób bliskich twojemu sercu.

Wróżba: Chociaż nastał nowy rok, Ryby będą często wracać do przeszłości. Nawet dawno zamknięte rozdziały życia mogą pojawiać się w ich myślach i wpływać na bieżące decyzje. Rybom bardzo zależy na wspominaniu tych chwil, kiedy były bardziej szczęśliwe, czuły większą swobodę i miały więcej możliwości. Będą więc wizualizować wszystko to, co uważają za najpiękniejsze w swojej przeszłości, jednocześnie ignorując część wyzwań teraźniejszości.

Co ciekawe, w niektórych przypadkach rozpamiętywanie przeszłości może zaowocować powrotem do starych pasji. W roku 2023 Ryby odkryją na nowo coś, o czym zapomniały przed laty. To może być początek nowej, ekscytującej przygody. Nawet jeśli na początku będzie się wydawała nieco zbyt skomplikowana, szybko okaże się, że Ryby są znowu szczęśliwe.

Niektóre wydarzenia mogą w Rybach budzić strach, ponieważ niepokoi je niebezpieczeństwo utraty lub ograniczenia osobistej wolności. Tak naprawdę jednak Rybom to nie grozi. Warto byłoby przestać się nadmiernie zamartwiać i po prostu robić rzeczy sprawiające przyjemność.

Przeczytaj również: Horoskop na 2023 rok dla Ryb.

Kategorie: Tarot, Rok 2023