Numerologia 11 – liczba mistrzowska

Numerologia 11

Numerologia 11 | Fot. Genituram

W numerologii, gdy mamy do czynienia z powtarzającymi się liczbami dwucyfrowymi (np. numerologiczna 11), mówimy o liczbach mistrzowskich. Są to liczby o znacznie wyższej wibracji i określają one osoby posiadające wyższe cele życiowe.

Liczba mistrzowska oznacza, że jesteś tutaj, aby ostatecznie zapanować nad swoim życiem lub jego konkretną sferą. Wskazuje, że czekają cię pewne szczególne doświadczenia, których intensywność zwykle wykracza poza doznania innych ludzi.

Numerologia 11 – charakterystyka

Jedenastka (numerologiczna 11) charakteryzuje się wyjątkowo rozwiniętą intuicją oraz duchowym zrozumieniem. Posiada wręcz nadprzyrodzone zdolności (objawiające się na różne sposoby), zwiększoną wrażliwość, a także empatię i naturalną inteligencję.

Liczba 11 jest symbolem ogromnej mocy – zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Ponadto jest to pierwsza ze wszystkich liczb mistrzowskich. Można powiedzieć, że jest ona ich fundamentem.

Numerologiczna 11 jest uważana za starą duszę, nie tylko ze względu na swoje wyjątkowe predyspozycje, ekstremalną zdolność do empatii, zrozumienia i szacunku dla innych, ale głównie z powodu bardzo dojrzałego sposobu myślenia. Nawet młoda Jedenastka może odznaczać się mądrością przypisywaną zwykle ludziom starszym.

Człowiek, którego liczbą jest Jedenastka, doskonale rozumie innych i potrafi wyczuć wiele z tego, co dzieje się we wnętrzu spotykanych osób. Dzięki temu numerologiczna 11 jest w stanie pomagać innym, nawet jeśli nie zostanie o to poproszona. Ona po prostu wie, co należy zrobić.

Jeśli jesteś Jedenastką, z pewnością charakteryzuje cię wysoka duchowa świadomość. Najprawdopodobniej jesteś charyzmatycznym wizjonerem, który inspiruje ludzi z najbliższego otoczenia. Uwielbiasz medytować i kontemplować przeróżne zagadnienia (szczególnie duchowe), lecz polegasz raczej na wierze niż na logice.

Największym niebezpieczeństwem dla liczby 11 jest konieczność stałej koncentracji na konkretnym celu. Jedenastka nie może się rozpraszać, ponieważ to grozi poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi – głównie obezwładniającym strachem i działaniami autodestrukcyjnymi.

Numerologiczna 11 to osoba posiadająca zdolności prorocze. Może z powodzeniem pracować z wahadłem, tarotem i innymi narzędziami wróżbiarskimi. Jedenastka potrafi przewidzieć nieszczęścia lub wypadki – nigdy nie powinna lekceważyć swojej intuicji i wewnętrznego głosu.

Jedenastka to liczba inspiracji i oświecenia. Jej podstawową misją jest pomaganie innym – chce pokazać wszystkim jasną stronę życia. Numerologiczna 11 jest więc niczym świeca lub latarnia. Wskazuje bowiem innym właściwą ścieżkę, prowadząc do bezpiecznego miejsca.

Człowiek o wibracji 11 ma zazwyczaj ogromne marzenia, które mogą wydawać się nieosiągalne. Posiada umysł wypełniony pomysłami i nietuzinkowymi koncepcjami. Jest przy tym dość niecierpliwy w działaniu, więc szybko może się zniechęcać. Powinien dążyć do utrzymywania wewnętrznego spokoju i starać się właściwie oceniać swoje emocje.

Numerologiczna 11: miłość

Numerologiczna 11 jest lojalna i namiętna. To osoba, która kocha łagodnie, uwielbia powolną grę wstępną i płomienny romans (taki, o jakim często można przeczytać w książkach lub zobaczyć na filmie). Jedenastka wkłada w swój związek całą energię i stara się zrozumieć potrzeby partnera lub partnerki.

Z całą pewnością nie jest to rodzaj osoby, która szybko się angażuje. Jeśli chodzi o związki miłosne, numerologiczna 11 posuwa się naprzód powoli i z rozsądkiem. Stara się jak najlepiej poznać potencjalnego partnera lub partnerkę, zbierając jak najwięcej informacji.

Co ciekawe, nie oznacza to, że Jedenastka unika krótkoterminowych związków czy wręcz przygód na jedną noc. Mimo głęboko uduchowionej natury jest chętna do podjęcia erotycznej gry. Pod warunkiem jednak, że nikt przy tym nie ucierpi.

Numerologiczna 11 – porady dotyczące miłości:

  • Komplement ma dla Jedenastki o wiele większą wartość niż fizyczny prezent (nawet jeśli jest drogi).
  • Jedenastka jest bardzo kreatywna w sprawach łóżkowych i zawsze może zaskoczyć partnera lub partnerkę.
  • Może sprawiać wrażenie osoby niedopasowanej do społeczeństwa, ale w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.

Numerologiczna 11: finanse

Jedenastka chętnie pomaga innym – dosłownie dla każdego zrobi niemal wszystko. Często ze szkodą dla samej siebie. Instynktownie stawia potrzeby innych przed swoimi i nie oczekuje w zamian nagrody. Jest to zaleta w ujęciu duchowym, a jednocześnie wielka wada z punktu widzenia finansów. Numerologiczna 11 często nie jest bowiem wynagradzana za swoją pracę w odpowiedni sposób. Ludzie mogą ją bez trudu wykorzystywać.

Można powiedzieć, że pieniądze przepływają Jedenastce pomiędzy palcami. Nawet jeśli dobrze zarabia, najprawdopodobniej udziela się charytatywnie i wspiera każdego potrzebującego. W efekcie ma trudności z odłożeniem czegoś dla siebie i często żyje na dość skromnym poziomie.

Co ciekawe, Jedenastka jest naprawdę świetnym finansistą. Potrafi zarobić sporo pieniędzy. Pomnażanie majątku przychodzi jej z łatwością (co wydaje się paradoksalne). Jeśli tylko nauczy się go trzymać przy sobie, może być usatysfakcjonowana stanem swojego posiadania.

Numerologiczna 11 – porady dotyczące finansów:

  • Nie wszystko, co się posiada, trzeba oddawać innym. Dla siebie również można coś zostawić.
  • Rozsądne inwestowanie jest podstawą dobrobytu.
  • W chwilach niepewności Jedenastka może (a nawet powinna) kierować się swoją niezawodną intuicją.

Numerologiczna 11: praca

Numerologiczna 11 uwielbia pracę, szczególnie związaną z finansami. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że będzie prowadzić własny biznes, inwestować na giełdzie lub zajmie się doradztwem finansowym. Jedenastka postrzega pieniądze jako synonim radości oraz sposób na zapewnienie sobie (i innym) dobrego życia.

Wiele numerologicznych 11 to przedsiębiorcy, którzy nie cierpią pracować pod dominacją innej osoby lub firmy. Wolą podejmować decyzje samodzielnie i zawsze stawiają na wolność. Pragnienie swobody odbija się zresztą we wszystkich sferach życiowych. Nie tylko w pracy.

Ze względu na wysoką wrażliwość, szybkość reakcji i siłę przebicia, każda osoba o wibracji 11 może z powodzeniem poświęcić się sztuce. Wielu malarzy, fotografów, projektantów, pisarzy czy muzyków to właśnie Jedenastki. Nie da się ukryć, że numerologiczna 11 ma ogromną przewagę w szeroko pojętej branży kreatywnej. Nie tylko jest niezwykle zaangażowana w swoją pracę, ale też poszukuje głębszego sensu w życiu. To idealna droga dla artysty.

Numerologiczna 11 – porady dotyczące pracy:

  • Jedenastka może pracować, ile tylko zechce. Powinna jednak pamiętać o tym, by się nie przepracować. Jej ambicje mogą okazać się niezwykle wyczerpujące.
  • Wrodzona zdolność do zajmowania się kilkoma czynnościami jednocześnie, pomaga w wielu zawodowych sytuacjach.
  • Przed Jedenastką praktycznie każda ścieżka kariery stoi otworem.

Symbolizm numerologicznej Jedenastki

Liczba mistrzowska 11 to Stara Dusza.

Słowa kluczowe: duchowość, oświecenie, medytacja, inspiracja.
Podstawowy symbol: strzałka skierowana ku górze.
Podstawowa działalność: pomaganie innym.
Zobowiązania karmiczne: poszukiwanie prawdy (także duchowej).
Osobiste wyzwanie: dążenie do równowagi i dbałość o własne dobro.
Powiązania z astrologią: Waga, Wodnik.
Powiązania z tarotem: Sprawiedliwość.
Ciało niebieskie: Księżyc.
Kamień: opal, szafir.
Metal: platyna, srebro.

Cechy pozytywne: najsilniejsza intuicja ze wszystkich liczb, charyzmatyczna, dynamiczna, uzdolniona, silna psychicznie, ambitna, zawsze posiada konkretny cel.

Cechy negatywne: niespokojna, nieśmiała, zestresowana, skonfliktowana i rozproszona, autodestrukcyjna (jeśli zabraknie jej celu w życiu), różnorodne fobie.

Sławne numerologiczne 11

Wolfgang Amadeus Mozart, Edgar Allan Poe, Yuri Gagarin, Jules Verne, Leonard Cohen, Gwen Stefani, Napoleon Hill, Meg Ryan, Jennifer Aniston, Alice Walker, Kim Basinger, Barack Obama, Michelle Obama, Stephenie Meyer, David Beckham, Bob Proctor, Anthony Robbins, Esther Williams, Butch Cassidy, Bob Hope, Derren Brown, CeeLo Green, Henry Kissinger, E.L. James, Robert Downey Jr., Melania Trump, Orlando Bloom, Dame Judi Dench, Keala Settle, Michael Jordan, Emma Watson, Kate Moss, Lawrence Mooney, Etta James, Shirley Temple Black, Julia Cameron, Harry Houdini, Jack Benny, Paris Hilton.

Liczba przeznaczenia 11 (Droga Życia)

Numerologiczna 11 ma skłonność do życia w skrajnościach, a jednocześnie przez cały czas stara się osiągnąć równowagę pomiędzy tym, co w jej życiu racjonalne, a tym, co wydaje się irracjonalne. Poświęca się więc najczęściej badaniu duchowości, religii lub sztuki. Zdarza się, że jej życie jest niezwykle chaotyczne.

Ta niezwykle awangardowa osobowość staje się wspaniałym mistykiem lub artystą. Jej wizjonerskie podejście do wielu spraw czyni zeń człowieka wyjątkowego. Cokolwiek będzie robić, z pewnością wyróżni się z tłumu i zostanie zauważona.

Wiele spośród Jedenastek to osoby, które w pewnym momencie swojego życia doświadczają jakiegoś traumatycznego przeżycia. W efekcie zaczynają jeszcze bardziej zgłębiać własną duchowość i często odnajdują to, czego innym ludziom nie jest dane poznać.

Nie da się ukryć, że numerologiczna 11 zazwyczaj ma w swoim wnętrzu sporo bagażu emocjonalnego. Jest przy tym surowym krytykiem własnej osoby. W jej umyśle nieustannie toczy się walka. Jedenastka potrzebuje wielu lat, aby pozbyć się wszystkich nękających ją problemów i ostatecznie osiągnąć oświecenie.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości 11

Niesamowite szczęście oraz nieprzeciętny intelekt – tak można pokrótce opisać człowieka, którego liczbą osobowości jest Jedenastka. W dodatku dysponuje on bardzo mocno rozwiniętą intuicją, co pozwala mu zgłębiać otaczający go świat na niespotykanym u innych poziomie. Prawdopodobnie jest to osobowość o najlepszych predyspozycjach do zrozumienia tajemnic wszechświata i ludzkiej duszy.

Jedenastka charakteryzuje się bardzo wysokimi wibracjami, toteż musi dbać o utrzymanie równowagi w swoim życiu. Jeśli bowiem dojdzie do zachwiania wewnętrznej harmonii, Jedenastka z pewnością wpadnie w jakąś nieprzyjemną skrajność, z której bardzo trudno będzie się wydostać.

Człowiek o liczbie osobowości 11 jest idealistą, przez całe życie dążącym do uczynienia świata lepszym miejscem. Pragnie, by wszyscy ludzie byli szczęśliwi i mieli możliwość realizowania marzeń. Nic dziwnego, że Jedenastka stara się dawać dobry przykład. Zachowuje się zwykle nienagannie. Dzięki temu – jak uważa – inni mogą się od niej uczyć.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca 11 (Liczba Duszy)

Numerologiczna 11 jest sprawiedliwa i cnotliwa. Zawsze stara się dążyć do realizacji swoich ideałów, a najważniejszym z nich jest rozwój duchowy – zarówno własny, jak i innych ludzi. Jedenastka skupia swoją uwagę na zgłębianiu duchowych tajemnic. Pragnie je poznać, by doprowadzić wszystkich do lepszego życia.

Osoba o tej wibracji to nieustający poszukiwacz prawdy, gotowy na wszystko, by znaleźć uniwersalną mądrość, która pozwoli wznieść się na wyższy poziom. Jedenastka uważnie rozgląda się za duchowym nauczycielem. Chce nauczyć się wszystkiego, co tylko możliwe, by z czasem samodzielnie nauczać innych.

Niestety życiowa ścieżka Jedenastki jest często trudna, pełna pułapek i rozczarowań. Co gorsza, często okazuje się, że nawet najwspanialszy guru ciągle jest tylko człowiekiem i może się mylić jak każdy. Kiedy numerologiczna 11 uświadomi to sobie, będzie musiała wykazać się nie lada samozaparciem, by nie zwątpić we własną ścieżkę.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji 11 (Cel Życia)

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakiej pracy podejmie się Jedenastka. W każdej będzie się wyróżniać. W dodatku chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, poprawiając tym samym wyniki innych. Ofiarność i gotowość do niesienia pomocy to powszechnie znane cechy charakteru osoby, której liczbą ekspresji jest 11.

Jedenastka zdecydowanie wybija się ponad przeciętność i przyzna to każdy, kto ją zna. Jej zainteresowania najczęściej oscylują wokół spraw duchowych. Nic dziwnego, że może ona poszczycić się niezwykłym poziomem wiedzy – zarówno o świecie, jak i ludziach.

Jest to osoba o silnej intuicji, przez co często czuje się odizolowana od społeczeństwa. Postrzegana jako inna, a nawet dziwna, z trudem znajduje przyjaciół. W efekcie bardzo dużo czasu spędza na medytacji oraz zbieraniu wiedzy.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia