Numerologia 33 – liczba mistrzowska

Numerologia 33

Numerologia 33 | Fot. Genituram

W numerologii, gdy mamy do czynienia z powtarzającymi się liczbami dwucyfrowymi (np. numerologiczna 33), mówimy o liczbach mistrzowskich. Są to liczby o znacznie wyższej wibracji i określają one osoby posiadające wyższe cele życiowe.

Liczba mistrzowska oznacza, że jesteś tutaj, aby ostatecznie zapanować nad swoim życiem lub jego konkretną sferą. Wskazuje, że czekają cię pewne szczególne doświadczenia, których intensywność zwykle wykracza poza doznania innych ludzi.

Numerologia 33 – charakterystyka

Najważniejszą (i najrzadszą) z liczb mistrzowskich jest ostatnia z nich: 33. Uważana za opiekuna, który naucza wszystkie pozostałe liczby. Trzydziestka Trójka ma ogromne znaczenie w numerologii i jest postrzegana jako symbol idealnej równowagi między dwiema pierwszymi liczbami.

33 jest szczególnie znaczącą liczbą, ponieważ zawiera dwie Trójki, a jest to prawdopodobnie najważniejsza liczba zachodniej kultury. Trójka nas przyciąga zarówno naturalnie, jak i przez różnego rodzaju życiowe uwarunkowania: od Trójcy Świętej aż do zasady trzech jedności (klasyczna koncepcja fabuły dramatu). Można powiedzieć, że Trójka stanowi oś dla prawie wszystkiego, czego doświadczamy.

Człowiek, którego wibracją jest liczba 33, to zazwyczaj osoba, która jest w stanie podjąć się każdego zadania. Nie ma znaczenia, jak trudne lub niepraktyczne może się ono wydawać. Dla numerologicznej 33 nie ma rzeczy niemożliwych.

Wydaje się także, że taka osoba posiada umiejętność zrozumienia wykraczającą poza wszystkich innych ludzi. Trzydziestka Trójka sprawia wrażenie, że wie, co każdy ma na myśli, zanim zacznie mówić. Oznacza to, że liczba 33 potrafi prowadzić dyskusję na niezwykle wysokim poziomie, jednocześnie dokonując trafnej analizy wszelkich argumentów. Także tych sprzecznych z jej poglądami.

Nic dziwnego, że numerologiczna 33 to osoba inteligentna, pokorna i niezwykle dojrzała. Jej życie odznacza się też harmonią i silnym zrozumieniem natury wszechświata. Jej zadaniem na Ziemi jest pomaganie innym w zrozumieniu mocy miłości, szacunku i dobroci. Jest idealnym kandydatem na duchowego nauczyciela.

Numerologiczna 33 jest niezwykle kreatywna i utalentowana artystycznie. Bardzo często zajmuje się pracą związaną z mediami oraz kontaktami z ludźmi. Rzadziej wybiera zajęcia wykonywane w samotności. Osoba o wibracji 33 wierzy w ogromne znaczenie relacji z innymi ludźmi i jest bardzo troskliwa w stosunku do nich.

Numerologiczna 33: miłość

Dla liczby mistrzowskiej 33 związki są bardzo ważne i zawsze stara się ona odnieść sukces w tej dziedzinie. Można powiedzieć, że od tego zależy, czy będzie usatysfakcjonowana całym swoim życiem.

Ze względu na bardzo współczującą naturę i umiejętności radzenia sobie z ludźmi, numerologiczna 33 rzadko miewa trudności ze znalezieniem partnera lub partnerki. Zwykle ma wokół siebie spore grono znajomych i przyjaciół, a z rodziną żyje w zgodzie. Ludzie instynktownie lgną do osoby o wibracji 33 i są bardzo przywiązani do jej życzliwego i wielkodusznego usposobienia.

W rzeczywistości Trzydziestka Trójka jest tak hojną osobowością, że czasami miewa problemy ze zrównoważeniem swoich potrzeb z potrzebami partnera lub partnerki. Pragnie opiekować się ukochaną osobą, dając z siebie wszystko. A nawet więcej. Nikt inny nie jest tak pełen poświęcenia. Choć to bardzo pozytywna cecha, w pewnych przypadkach może okazać się wadą – jeśli nie zostanie zachowany umiar.

Jak każdy człowiek, także numerologiczna 33 ma pewne ograniczenia. Mając to na uwadze, należy pamiętać, że nie każdy będzie dla liczby 33 odpowiednią partią. Najlepiej skupić się na ludziach charakteryzujących się pozytywną energią, ponieważ to właśnie takie osoby dają największą szansę na osiągnięcie miłosnego szczęścia. Najlepszymi partnerami dla numerologicznej 33 będą inne liczby mistrzowskie.

Numerologiczna 33 – porady dotyczące miłości:

 • Cierpliwość jest kluczem do szczęścia w miłości.
 • Miłość zawsze powinna iść w parze z wzajemnym szacunkiem.

Numerologiczna 33: finanse

Z całą pewnością osoba o wibracji 33 nie będzie zabiegała o zdobycie bogactwa. Pieniądze nie są jej obojętne, ale tylko jako środki zapewniające bezpieczne życie. Jednakże o wiele ważniejsze jest dla niej poświęcenie się dla dobra innych. Numerologiczna 33 będzie więc pracować nawet za niewielkie wynagrodzenie, jeśli tylko upewni się, że jej starania przyczynią się do poprawy losu osób potrzebujących.

W efekcie może się okazać, że osoba o wibracji 33 będzie żyła dość skromnie. Co prawda wspinanie się po szczeblach kariery nie jest dla niej problemem, ale nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o coraz bardziej skuteczne naprawianie świata. Nie ma się więc co dziwić, że numerologiczna 33 raczej nie znajdzie się na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Co więcej, osobie o wibracji 33 bardzo zależy na zajęciach pozazawodowych. Nie chce spędzać całych dni na gonieniu za pieniędzmi. Zamiast tego woli poświęcić się dla rodziny lub pracy na rzecz lokalnej społeczności. Może pracować jako wolontariusz, co przynosi jej ogromną satysfakcję.

Numerologiczna 33 – porady dotyczące finansów:

 • Pieniądze nie są najważniejsze, a bez dobrych relacji z ludźmi okazują się praktycznie bezwartościowe.
 • Dzielenie się swoim bogactwem jest lepsze od jego pomnażania dla samego siebie.
 • Skromne życie nie jest czymś złym, jeśli dzięki temu można pomnażać niematerialne skarby.

Numerologiczna 33: praca

Najlepszą ścieżką kariery dla numerologicznej 33 jest każdy zawód związany z opieką, pomaganiem innym oraz nauczaniem. Bardzo pociąga ją praca przynosząca korzyści tym, którzy mają mniej szczęścia w życiu. Liczba mistrzowska 33 zawsze będzie pomagać osobom pokrzywdzonym przez los. Niezależnie od osobistej sytuacji.

Trzydziestka Trójka ma poczucie kosmicznej odpowiedzialności i sprawiedliwości, więc jest idealnie przystosowana do pracy związanej z sądownictwem. To jeden z najbardziej oczywistych sposobów pomagania innym. Nic dziwnego, że numerologiczna 33 często wybiera zawód prawnika lub sędziego.

Inną atrakcyjną dla niej ścieżką jest edukacja oraz sprawowanie opieki nad innymi – dziećmi, niepełnosprawnymi czy seniorami. Numerologiczna 33 jest idealnym nauczycielem. Zaangażowanym, charyzmatycznym i wrażliwym na potrzeby swoich podopiecznych.

Numerologiczna 33 – porady dotyczące pracy:

 • Pomaganie innym można realizować poprzez bezpośrednie działania lub wprowadzanie zmian systemowych (np. legislacja).
 • Tam, gdzie można troszczyć się o innych, numerologiczna 33 poczuje się jak ryba w wodzie.
 • Wrażliwa natura mistrzowskiej 33 powoduje, że emocje czasami biorą górę nad rozsądkiem. Warto trenować się w samokontroli.

Symbolizm numerologicznej Trzydziestki Trójki

W numerologii liczba 33 jest głęboko uduchowioną liczbą. Ma ona wiele konotacji religijnych, np.:

 • według Biblii, Jezus miał 33 lata, gdy został ukrzyżowany;
 • hinduizm i inne religie wedyjskie mają 33 bóstwa;
 • w buddyzmie liczba 33 jest związana z koncepcją Trayastriśa, opisu 33 dewów, którzy przebywają w niebie i piekle;
 • w islamie paciorki modlitewne są zorganizowane w 3 zestawy po 33.
 • w Szkockiej Masonerii istnieją 33 stopnie wtajemniczenia.

Liczba mistrzowska 33 to Mistrz Nauczyciel.

Słowa kluczowe: opieka, pomaganie innym, troskliwość.
Podstawowy symbol: krzyż.
Podstawowa działalność: wspieranie ludzi i opieka nad nimi.
Zobowiązania karmiczne: wprowadzanie i utrzymanie stabilizacji.
Osobiste wyzwanie: poświęcenie czasu samemu sobie.
Powiązania z astrologią: Byk.
Powiązania z tarotem: Moc.
Ciało niebieskie: Wenus.
Kamień: diament, opal.
Metal: miedź.

Cechy pozytywne: humanitaryzm, zrozumienie, inteligencja, mądrość, cierpliwość, zdyscyplinowanie, elokwencja, dobre poczucie humoru, silna motywacja, współczucie.

Cechy negatywne: zarozumiałość, impulsywność, wahania nastroju, nadpobudliwość, zaburzenia żywienia, samokrytyka, łatwość wpadania w uzależnienia, poczucie wypalenia (np. zawodowego, emocjonalnego), nadwrażliwość.

Sławne numerologiczne 33

Abbott Handerson Thayer, Christopher Reeve, Patrick Morrissey, Francis Ford Coppola, Victoria Beckham, Meryl Streep, Gigi Hadid, Stephen King, Lena Dunham, Albert Einstein, Natalie Cook, Salma Hayek, Sinead O'Connor, Jessica Chastain, Thomas Edison, Agatha Christie, Robert De Niro, John Lennon, Robert Pattinson.

Liczba przeznaczenia 33 (Droga Życia)

Droga Życia o wibracji 33 jest pełna kreatywności oraz wspierającej ją logiki. Numerologiczna 33 ma krytyczny umysł, więc nie daje się zwieść wymuskanym ideologiom. Sama musi wszystko przeanalizować i kroczy raczej drogą dowodów niż wierzenia.

Liczba mistrzowska 33 ma zwykle wiele zainteresowań. Jej życie jest zatem wypełnione zajęciami – czasami kompletnie ze sobą niepowiązanymi. W efekcie pozostaje mało czasu wolnego, by zwyczajnie cieszyć się życiem. Numerologiczna 33 ciągle chce pomagać innym i zwykle dba o każdego z wyjątkiem samej siebie.

Działania osoby o liczbie przeznaczenia 33 koncentrują się na dążeniu do osiągnięcia harmonii świata i zrozumienia sensu istnienia. Rozwój duchowy stoi tutaj na pierwszym miejscu, ponieważ numerologiczna 33 jest przekonana o tym, że praca nad sobą jest gwarantem szczęścia dla wszystkich ludzi.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości 33

Osobowość numerologicznej 33 jest z jednej strony prosta, ale z drugiej – niezwykle skomplikowana. Jej najważniejszym celem jest pomaganie innym w realizacji ich twórczego potencjału i znajdowaniu miłości oraz szczęścia. To wydaje się dość prostolinijne podejście. Niestety często skutkuje zaniedbaniem własnej osoby. Dlatego liczba mistrzowska 33 powinna więcej myśleć o sobie. Przecież to nie oznacza automatycznie porzucenia swojej duchowej misji.

Chyba nikt nie jest tak kochającą osobą jak Trzydziestka Trójka. To troskliwy opiekun i nauczyciel dbający o dobro wszystkich ludzi. Każdego traktuje z szacunkiem i współczuciem. Nigdy też nie ma żalu, jeśli zostanie źle potraktowany. Zastanowi się raczej, czy przypadkiem nie popełnił błędu i nie powinien zmienić swojego postępowania.

Osobowość o wibracji 33 jest szczególnie uzdolniona w zakresie współpracy z innymi. Prawdziwą radością jest dla niej świadomość, że może wesprzeć kogoś w realizowaniu marzeń. Robi to bez względu na jego kolor skóry, rasę czy narodowość. Można powiedzieć, że numerologiczna 33 jest uosobieniem bezinteresowności i miłości.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca 33 (Liczba Duszy)

Człowiek, którego liczbą serca jest 33, rodzi się, aby przewodzić i wpływać na innych. Ludzie chętnie podążają za Trzydziestką Trójką, ponieważ jej mądrość w naturalny sposób opromienia mroki ignorancji, zmieniając ludzkie życie na lepsze.

Numerologiczna 33 ceni życzliwość. Kiedy ktoś znajduje się w potrzebie, może na nią liczyć. Jest ona bowiem otwarta na wyższą (boską) moc, która wykracza poza ludzkie zrozumienie. Przy czym warto zaznaczyć, że niekoniecznie oznacza to zaangażowanie w jakąkolwiek religię. Częściej przejawia się jako służenie większemu dobru lub prowadzenie prawdziwego życia duchowego (czyli niezwiązanego z żadną religią).

Bardzo ważnym elementem liczby serca 33 jest odpowiedzialność, jaką bierze ona za swoje czyny. Nigdy nie wyrzeka się podejmowanych przez siebie decyzji. Jeśli popełni błąd, przyzna się i zaakceptuje wszelkie konsekwencje – nawet te najbardziej surowe.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji 33 (Cel Życia)

Człowiek, którego liczbą ekspresji jest 33, zawsze stara się każdego hojnie obdarzyć tym, czego ta osoba potrzebuje. Numerologiczna 33 jest energiczna, radosna i pozytywnie nastawiona do świata. Nawet złych ludzi traktuje dobrze, dotykając ich serc i przyczyniając się do ich wewnętrznej przemiany.

Osoba z liczbą ekspresji 33 jest przepełniona radosną energią, którą stara się zarażać innych. W ten sposób potrafi uzdrowić niejedną zranioną duszę. Uśmiech nie schodzi jej z twarzy, toteż jest powszechnie lubiana i wprowadza miłą atmosferę, gdziekolwiek się pojawi.

Kiedy przed numerologiczną 33 pojawia się jakiś problem, nie zadowoli jej zwyczajne rozwiązanie. Ona musi dokładnie zrozumieć naturę owego problemu, by w przyszłości móc skutecznie sobie z nim radzić oraz nauczać tego innych.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia