Numerologiczna 6 - charakterystyka numerologicznej Szóstki

Numerologiczna 6

Numerologiczna 6 | Fot. Genituram

Szóstka (numerologiczna 6) jest głosem rozsądku w każdym towarzystwie. Jest człowiekiem niezwykle wyważonym i poukładanym. Można powiedzieć, że nie ma osoby lepiej wychowanej od Szóstki. To urocza osóbka, zawsze przepełniona współczuciem, a przez to dbająca o dobre samopoczucie wszystkich ludzi, z którymi spędza czas.

Dla Szóstki najodpowiedniejszą rolą jest bycie opiekunem dbającym o innych ludzi. Ta rola jest wręcz idealna dla Szóstki, która bardzo ceni sobie możliwość wspierania innych w ich problemach. Poświęci każdą wolną chwilę, by wysłuchać. Ale to nie wszystko. Szóstka także aktywnie działa na rzecz innych ludzi, często w efekcie zapominając o własnych potrzebach.

Bardzo ważna dla Szóstki jest rodzina. Nie tylko dlatego, że z natury jest romantyczną idealistką i wierzy w ogromną wartość podstawowej komórki społecznej. Dla Szóstki najbliżsi są po prostu najważniejsi na świecie. Nie ma nic, co chociażby mogło się z nimi równać – nie mówiąc już o przerośnięciu ich wagi.

Numerologiczna 6

Numerologiczna Szóstka ma tendencję do przywiązywania się z ogromną siłą do osób, które obdarza miłością. Zdarza się, że popada w skrajności i przekracza granice zdrowego rozsądku. Poświęca się wówczas bez reszty ukochanej osobie i ciężko przeżywa, gdy zostanie zraniona. Zresztą, tak bardzo boi się zdrady jej zaufania, że zawczasu podejmuje działania mające – w założeniu – przeciwdziałać takim sytuacjom. Szóstka staje się wówczas zaborcza, zazdrosna i emocjonalnie zachłanna.

Nie da się ukryć, że Szóstka wymaga odpowiedniej dozy miłości. Pragnie być kochana, ale też sama hojnie obdarza innych uczuciami. W dodatku ukochane osoby otacza iście anielską opieką, starając się – w miarę swoich możliwości – przychylić im nieba. To prawdziwa obsesja Szóstki – uczucia i troska o najbliższych.

Numerologiczna Szóstka charakteryzuje się również subtelnym rozsądkiem i spokojem ducha. Jej zachowanie jest doskonale wyważone i nastawione na to, by nikogo nie obrazić. Szóstka nie pozwoli sobie na plotkowanie o tajemnicach drugiej osoby, ponieważ wie, jak bardzo mogłoby to się okazać bolesne.

Jedną w poważniejszych wad Szóstki jest to, że zazwyczaj stara się unikać zmagania z problemami. Są dla niej zbyt przytłaczające. Nie radzi sobie z analizowaniem sytuacji czy z podejmowaniem przemyślanych decyzji. Szóstka woli oddać kwestie decydowania swojemu partnerowi życiowemu. Wtedy czuje się o wiele bezpieczniej i pewniej.

Symbolizm Szóstki

Najważniejszym symbolem Szóstki jest opiekuńczość. To właśnie ta cecha ma największy wpływ na życie Szóstek. Liczba ta kojarzona jest też ze współczuciem oraz altruizmem. Dla osób będących pod wpływem wibracji Szóstki pomaganie innym ludziom jest niezwykle ważne.

Słowa kluczowe: miłość, odpowiedzialność, harmonia, sztuka, służba, opieka, rodzina.

Podstawowy symbol: Idealizm

Podstawowa działalność: opiekun

Zobowiązania karmiczne: opieka nad innymi oraz określanie znaczenia więzi międzyludzkich.

Osobiste wyzwanie: nauka asertywności oraz większej pewności w dążeniu do realizacji własnych ambicji.

Powiązania z astrologią: Bliźnięta

Powiązania z tarotem: Kochankowie

Ciało niebieskie: Wenus

Kamień: agat, opal

Cechy pozytywne: zrównoważenie, towarzyskość, dominacja uczuć, uczciwość, ofiarność i poświęcenie dla najbliższych, rozwaga i roztropność, prostolinijność, harmonijna współpraca z innymi, łatwość przystosowania, miłość, wielkoduszność, odpowiedzialność, powaga, zdolności artystyczne, wrażliwość.

Cechy negatywne: nieczułość, unikanie trudnych zadań, zachłanność, pesymizm, pozwala się wykorzystywać innym ludziom, lenistwo, pasywność, komplikowanie życia wyimaginowanymi kłopotami, obsesyjność, hipochondria, przedkłada interes innych ludzi ponad swój (chorobliwie), stara się kontrolować ukochaną osobę.

Sławne numerologiczne Szóstki

Giuseppe Verdi, Henryk Ibsen, Aleksander Dumas, Stevie Wonder, Tomasz Edison, Lenin, Jessie Jackson, Jessica Alba, Britney Spears, Sylwester Stallone, James Brown, Ben Affleck, Robert De Niro, Eddie Murphy, Galileo Galilei, Albert Einstein, Stephen King, John Lennon, Robert Pattinson, Michael Jackson, Charles de Gaulle

Liczba przeznaczenia

Numerologiczna Szóstka urodziła się po to, by sprawować opiekę – nad każdym, kto jej potrzebuje. Jest z natury altruistką i nie liczy na nagrodę za swoją pracę. Wystarczy jej świadomość, że wsparła swoją obecnością kogoś w potrzebie.

Rodzina i partner życiowy są zawsze na pierwszym miejscu w sercu i umyśle Szóstki. Pielęgnuje ich, dba o dom i poświęca swój czas na wszystko to, na co inni nie znajdują czasu. To właśnie dzięki Szóstce rodzina tak dobrze trzyma się razem i jest szczęśliwa. Jej członkowie czują się dobrze we własnym towarzystwie – między innymi dlatego, że Szóstka tworzy doskonałe warunki do umacniania więzi między najbliższymi.

Pielęgnowanie innych – zarówno ludzi, jak i zwierząt – jest życiową misją Szóstki. Jeśli w jej życiu zabraknie choćby odrobiny okazji do pomagania, będzie nieszczęśliwa. Szybko zwiędnie niczym piękny kwiat na pustyni. Możliwość pomagania jest bowiem dla niej niczym woda dla wspomnianego kwiatu. Nie może bez niej żyć.

Żeby poczuć się bezpiecznie w swojej skórze, Szóstka potrzebuje pewnej dozy rutyny. W ciągu życia wypracowuje sobie szereg rytuałów, których stara się nigdy nie zaniedbywać. One są jej potrzebne do utrzymania pewności siebie i wiary w to, że dobrze postępuje. Oczywiście wszystkie nawyki są przez Szóstkę budowane wokół wartości rodzinnych.

Numerologiczna Szóstka wyraża swoją wielkoduszność przez sztukę wspomagania innych. Zazwyczaj dobrze rozumie ludzką naturę, dzięki czemu wie, jaką zastosować metodę w celu uzdrowienia czyjegoś życia. Szóstka zdaje się odnajdywać właściwe sposoby w jakiś magiczny sposób. Zawsze wie, co jest akurat potrzebne, żeby jej pomoc okazała się skuteczna i wartościowa.

Sukces Szóstka może odnieść przede wszystkich w zawodach wymagających pracy w grupie lub polegających na pomaganiu innym. Bezsprzecznie jest to najlepsza ścieżka kariery dla każdej Szóstki. Jeśli będzie miała okazję wydobyć na światło dzienne swoją opiekuńczą naturę, z pewnością odniesie sukces. Powinna przy tym pamiętać, żeby nie pozwolić innym dyrygować swoją przyszłością.

To właśnie może okazać się zgubą dla Szóstki – nadmierna szlachetność, która w efekcie uczyni ją niewolnicą innych ludzi. Bezinteresowność jest piękną cechą, lecz często wykorzystują ją przebiegłe osoby. Chcą w ten sposób odnieść korzyści i nie cofną się przed niczym, by użyć drugiego człowieka jak zwyczajnego narzędzia. Szóstka jest wyjątkowo podatna na tego typu manipulacje.

Dowiedz się więcej na temat liczby przeznaczenia.

Liczba osobowości

Harmonia w rodzinie liczy się dla Szóstki najbardziej ze wszystkiego. Stara się utrzymać dom we względnej równowadze, pomagając z całych sił każdemu członkowi rodziny. Szóstka jest bowiem przekonana o tym, że jej najbliżsi będą szczęśliwi, jeśli uda im się realizować swoje cele. Dlatego też należy im pomóc.

Numerologiczna Szóstka zachowuje się często jak swatka. Angażuje się w życie uczuciowe innych i stara pomagać w wyborze odpowiednich partnerów. Trzeba jednak zauważyć, że nie każdy traktuje ową pomoc jako coś pozytywnego. Szóstka zapewne nieraz usłyszy, że jest wścibska i powinna pilnować swojego nosa. Bardzo ją bolą takie opinie, wszak stara się tylko pomagać.

Co ciekawe, Szóstka nie ma większego problemu ze zdobywaniem pieniędzy. Można by pomyśleć, że skoro poświęca się przede wszystkim wspieraniu innych, sama będzie chodziła zaniedbana. Nic bardziej mylnego. W jej przypadku Prawo Przyciągania działa wyśmienicie – dostaje od wszechświata to, co sama mu daje. Pomaga ludziom, a w zamian za to los jej sprzyja, ciągle podsuwając świetne okazje do zarobku.

W miłości również Szóstka ma szczęście. To dobrze, ponieważ nie jest w stanie funkcjonować bez ciepłego, pełnego radości związku oraz poczucia emocjonalnego bezpieczeństwa. Miłość jest dla niej fundamentem całego życia. Rozkwita przy swoim partnerze.

Dowiedz się więcej na temat liczby osobowości.

Liczba serca (duszy)

Życie rodzinne jest dla Szóstki najważniejsze. Już o tym wspominałem, lecz w tym przypadku warto podkreślić tę kwestię. Szóstka pragnie kochać i być kochaną – i to jest absolutna podstawa. Znajomi Szóstki nie zawsze są w stanie dostrzec jej potrzeby. Nawet partnerzy życiowi zdają się czasami nie rozumieć, jak istotne dla Szóstki jest okazywanie uczuć.

W skrytości serca Szóstka marzy jednak o czymś jeszcze. Chciałaby wieść luksusowe życie – dostatek kojarzy jej się nie tylko z bezpieczeństwem, ale i ze szczęśliwym życiem. Poza tym duża rodzina (a taką właśnie Szóstka chce mieć) jest kosztowna w utrzymaniu. Przy większej liczbie osób, nawet tak zwyczajna rzecz jak święta Bożego Narodzenia to nie lada wyzwanie. Dobre finanse bardzo się więc przydadzą.

Dowiedz się więcej na temat liczby serca.

Liczba ekspresji

Numerologiczna Szóstka jest świetnym towarzyszem zabaw i wszelkiego rodzaju rozrywek. Nie dlatego, że pójdzie bez wahania w ogień za całą grupą. Wręcz przeciwnie. Jej największym atutem jest w tym momencie spokój i opanowanie, które sprawiają, że ludzie czują się w jej towarzystwie bezpiecznie.

Przyjaciele Szóstki mogą się rozluźnić i dobrze bawić, ponieważ wiedzą, że ktoś nad nimi czuwa. Poza tym ona naprawdę rozumie, czego im potrzeba do szczęścia, i zazwyczaj dokładnie to robi. Jest lepsza od niejednego profesjonalisty – zorganizuje każdą imprezę, wyjazd czy wypad na miasto. Uwzględni przy tym upodobania wszystkich członków grupy. To będzie rewelacyjny czas, jeśli jest z wami Szóstka.

Dowiedz się więcej na temat liczby ekspresji.


Kategorie: Numerologia