Przepowiednie na 2023 rok – czy to naprawdę może się sprawdzić?

Przepowiednie 2023

Przepowiednie na 2023 rok | Fot. Pixabay

Proroctwa i przepowiednie na 2023 rok mogą budzić strach, ponieważ często nawiązują do nieodwracalnych zniszczeń, III wojny światowej, a nawet końca świata. Jeśli zastanawiasz się nad tymi wszystkimi kwestiami, zobacz, co mają do powiedzenia osoby obdarzone darem jasnowidzenia.

Spośród wszystkich dostępnych przepowiedni, do tego artykułu wybrałem te najciekawsze – które moim zdaniem powinniśmy wszyscy poznać. Potraktuj poniższe zestawienie jako okazję do zapoznania się z tym, co może się niedługo wydarzyć. Pamiętaj przy tym, że tego typu informacje warto dalej zgłębiać, korzystając z różnych źródeł.

I jeszcze jedno. Na końcu tego artykułu zamieściłem informację, która jest (według mnie) bardzo ważna w kontekście wszelkich proroctw dotyczących przyszłości. Nie zapomnij jej przeczytać.

Czy koniec świata nadejdzie w 2023 roku?

Koniec świata wydaje się być obsesją wszystkich pokoleń – zarówno poprzednich, jak i obecnych. Ludzie wręcz instynktownie czują, że kierunek, w jakim zmierza ich cywilizacja, jest błędny.

Jednakże przewidywania dotyczące końca świata są jak najbardziej prawidłowe. Nasz świat kiedyś się skończy. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Czy jednak będzie to miało miejsce w 2023 roku?

Jak wynika z przytoczonych poniżej wizji przyszłości, w 2023 roku nie powinniśmy spodziewać się końca, lecz raczej nowego początku – czegoś wyjątkowego, co może dać nam nadzieję na lepszą przyszłość. Prawdopodobnie powstanie nowy system społeczny, a może nawet rozpocznie się era oświecenia.

Na samym wstępie pragnę więc wszystkich uspokoić. Koniec świata w 2023 roku nie nastąpi. Takie jest moje zdanie poparte astrologią i numerologią. Możesz więc spać spokojnie. Nasz świat jeszcze nie ma zamiaru się kończyć.

Oczywiście nie musisz mi wierzyć. Być może wolisz zaufać któremuś z proroków, którego znajdziesz poniżej. Oni są o wiele bardziej kompetentni ode mnie. Ja jestem tylko skromnym astrologiem. W dodatku nie mam za sobą rzeszy wielbicieli, ani tym bardziej wyznawców.

2023: Przepowiednie dla świata

Przedstawiam najciekawsze przepowiednie na 2023 rok. Jeśli zastanawiasz się, co nas czeka w tym roku, znalazłeś się na właściwej stronie. Sprawdź przyszłość świata i poznaj zmiany, które zbliżają się wielkimi krokami. Rok 2023 może okazać się bardzo ważny dla dalszych losów ludzkości.

Ponowne przyjście Jezusa w 2023 roku

Zgadza się. Chrześcijanie nadal oczekują powrotu Zbawiciela na Ziemię. Wiele proroctw dotyczących przybycia Ostatniego Reformatora Świata wyznacza właśnie rok 2023 jako moment Drugiego Przyjścia. Oto kilka informacji na ten temat:

 • w 2023 roku ma powstać tzw. Religia Jednego Świata – oznacza to powszechne płatności bezgotówkowe za pomocą chipa (Znak Bestii), bez którego nikt nie będzie mógł już kupować ani sprzedawać;
 • w 2023 roku wypełni się biblijne proroctwo Daniela dotyczące Trzeciej Świątyni w Izraelu;
 • w 2023 roku pojawi się dwoje świadków, którzy przez 1260 dni na ulicach Jerozolimy będą ostrzegać ludzi, aby pokutowali i zaufali Chrystusowi.

Warto zaznaczyć, że tzw. Okres Ucisku ma trwać dokładnie 2520 dni (podzielonych na pół po 1260 dni każdy), podczas których wypełnią się wszystkie plagi z Objawienia.

Nostradamus o 2023 roku

Michel de Nostredame (1503-1566) był francuskim aptekarzem i znanym jasnowidzem. Opublikował on kolekcję proroctw, które stały się sławne na całym świecie. Nostradamus najbardziej znany jest ze swojej książki pt. Les Propheties (Proroctwa), której pierwsze wydanie ukazało się w 1555 roku.

Nostradamus przepowiedział w swojej książce wielką i długą wojnę, która będzie miała wpływ na cały świat. Rozpocznie się ona w 1995 roku i będzie trwać przez 27 lat (czyli jej kulminacja przypada na 2022 lub 2023 rok). Potem pojawi się Reformator Świata i napełni ziemię pokojem i sprawiedliwością. W tym momencie rozpocznie się więc nowa era.

Według części badaczy przepowiedni Nostradamusa, w 2023 roku ma się wydarzyć, co następuje:

 • Wojna domowa w Ameryce, która ma wybuchnąć na początku 2023 roku – głównie z powodu biedy i niestabilności politycznej.
 • Zniszczenie Wielkiego Imperium – być może chodzi tutaj o Rosję lub Chiny. W związku z tym istnieje wysokie prawdopodobieństwo globalnej katastrofy, która spowoduje ogromną liczbę ofiar.
 • Kraje europejskie mogą mieć do czynienia z wyludnieniem spowodowanym użyciem broni chemicznej lub konfliktami związanymi z bronią jądrową.
 • W swojej książce Nostradamus wspomniał również o możliwości III wojny światowej, która ma się wydarzyć między 2022 a 2023 rokiem.
 • Władimir Putin zostanie zamordowany (zdradzony przez kogoś bardzo mu bliskiego), a Joe Biden będzie cierpieć na tajemniczą chorobę.
 • Ogromny kryzys finansowy w 2023 roku – krótkoterminowy, ale silny spadek najbardziej znanego amerykańskiego indeksu giełdowego na początku tego roku wywoła globalne skutki.
 • Anglia będzie miała nowego króla.
 • Nowy papież w Kościele katolickim – eksperci uważają, że Nostradamus odniósł się do papieża Franciszka w czterowierszach 2.97 i 5.31, w których to przewidział jego śmierć. Nowy papież wywoła w Kościele katolickim kryzys, który potrwa aż do 2029 roku.
 • Amerykanie zmierzą się z problemem imigracyjnym, a ataki terrorystyczne będą coraz częstsze.

Bashar o 2023 roku

Bashar, wielowymiarowa istota z przyszłości, informuje nas, że rok 2023 będzie końcem 40-letniego cyklu, w którym Bashar kontaktował się z ludźmi za pomocą metody channelingu (poprzez Darryla Ankę).

Gdy zakończy się Cykl Ograniczeń, wszyscy wejdziemy w Nowy Złoty Wiek współpracy z cywilizacjami pozaziemskimi. Sposób kontaktu zmieni się i będzie miał coś wspólnego z tymi, którzy są już zsynchronizowani z częstotliwością kontaktu.

Bashar mówi, że istnieje około 147 cywilizacji w kosmosie bardzo uważnie obserwujących Ziemię i że w 2023 roku ludzie powinni skupić się na przygotowaniu do bardziej bezpośredniego kontaktu.

Baba Wanga o 2023 roku

Baba Wanga (1911-1996) była niewidomą mistyczką, która stała się niezwykle popularna dzięki swoim trafnym przepowiedniom. Kiedy zmarła, na jej pogrzeb przybyły tłumy. Prawidłowo przewidziała wiele wydarzeń, np. II wojnę światową czy ataki terrorystyczne w USA z 11 września. Jeśli chodzi o 2023 rok, Baba Wanga przepowiedziała, że właśnie w tym czasie orbita Ziemi ulegnie zmianie.

Proroctwa Majów o 2023 roku

W Księdze proroctw Majów (ang. The Mayan Prophecies: Unlocking the Secrets of a Lost Civilization), autorstwa Adriana G. Gilberta i Maurice'a M. Cotterella, możemy przeczytać, że najprawdopodobniej w 1503 lub 1507 roku Majowie udali się do swojej Świątyni w celu przebłagania demona, aby ten nie niszczył świata przez następne 520 lat. To daje nam przedział czasowy od 2016 do 2023 roku – i jest to według autorów okres, w którym ma nastąpić koniec znanego nam świata.

Proroctwo Kasandry

Biblista Ian Gurney w 1999 roku napisał książkę pt. Proroctwo Kasandry: Nadchodzi Armagedon (ang. The Cassandra Prophecy: Armageddon Approaches). Autor twierdził w niej, że Dzień Sądu nadejdzie za "mniej niż 25 lat". Doszedł do tego wniosku poprzez interpretację Księgi Objawienia i historii Daniela oraz kilku innych proroctw biblijnych.

Wayne L. Atchison o 2023 roku

Wayne L. Atchison w 2010 roku opublikował książkę pt. 120 jubileuszy – dlaczego rok 2023 może być końcem dni (dostępna na Amazonie). Jest to praca ukazująca historyczną oś czasu Cyklu Jubileuszowego rozpoczętego w momencie Stworzenia.

Posługując się wyłącznie weryfikowalnymi zapisami historycznymi, autor rekonstruuje cykl jubileuszowy używany w historii do rejestrowania wydarzeń. W książce zostały zamieszczone dowody na to, że Księga Rodzaju 6:3 i Księga Daniela 9:24 są proroctwami odnoszącymi się do cykli jubileuszowych. Ostatni cykl kończy się we wrześniu 2023 roku.

Przewidywania Billa Joy’a

Bill Joy, współzałożyciel Sun Microsystems, przewidywał, że koniec ludzkości nastąpi w ciągu 20 lub 30 lat. Pisał o tym w artykule opublikowanym w "Wired Magazine" w 2000 roku. Według Billa Joy’a najnowocześniejsze technologie – takie jak robotyka, inżynieria genetyczna czy nanotechnologia – mogą doprowadzić do wyginięcia ludzkości właśnie w takim przedziale czasowym.

Chociaż Bill Joy nie był jasnowidzem, pomyślałem, że warto wspomnieć tutaj o jego słowach. W ramach ciekawostki.

Jak zmienić przyszłość w 2023 roku?

Na zakończenie chciałbym zwrócić twoją uwagę na to, że straszne przepowiednie na 2023 rok niekoniecznie muszą się ziścić. Pamiętaj, że ludzkość już niejednokrotnie udowadniała swoją siłę i odwagę w dążeniu do lepszej przyszłości. Możemy jeszcze wszystko zmienić, ponieważ nadchodzące wydarzenia nie są z góry ustalone.

Szerzej na ten temat piszę w artykule pt. Jak zmienić przyszłość?

Kategorie: Przepowiednie i proroctwa, Rok 2023